Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elállási joggal visszaküldhető...

Elállási joggal visszaküldhető kipróbált nyomtató?

Figyelt kérdés
A webáruház szerint ha kibontottam a tintapatront, akkor nem, de a jogszabályban nem találtam ilyen kikötést. (45/2014. (II. 26.) kormányrendelet) Még van idő a 2 hétből a visszaküldésre, de a döntéshez muszáj volt kipróbálnom és be se kapcsol festékkazetta nélkül. Nem is értem, hogy mi lenne az elállási jog lényege, ha nem tudnám megnézni, hogy elfogadhatóan dolgozik-e a gép, különösen hogy a műszaki adatai se voltak egyértelműek.

2020. máj. 22. 00:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad. A kipróbáláshoz kénytelen voltál kibontani.

Kérd, hogy idézzék a jogszabály azon részét, amire hivatkozva nem akarják visszavenni.

Lényeg, hogy ha nem visszakereshető módon tudattad velük az elállást, akkor ezt pótold, hogy utólag bizonyítható legyen. E-mail megteszi, a hivatalos címükre.

És legyél határozott, hogy lássák, nem tudnak átverni.

Ha csak csökkentett áron akarják visszavenni, abba se menj bele, lehet, hogy erre akarnak kilyukadni. (Én már jártam így, de kemény voltam. :)

2020. máj. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!