Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bírósági végrehajtók milyen...

A bírósági végrehajtók milyen fizetéssel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

Milyen kiskaput szoktak kijátszani? Ugyanis van ismerősöm, aki bírósági vh és nagyon megszedte magát, viszont találkoztam már olyannal is, akinek az irodája épp, hogy nem omlott rá.

Hallottam olyanról, hogy végrehajtó maffia, viszont a visszaéléseket elvileg a Vht., a kamara újraszervezése megszüntette.


Nektek vannak infók erről?



2020. máj. 31. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

"viszont a visszaéléseket elvileg a Vht., a kamara újraszervezése megszüntette."


Visszaélések megszüntetése? Mit akarsz te egy olyan országban, ahol egy éve tárgyalják egy tömeggyilkos hajóskapitány ügyét? Vicc nálunk bármilyen jogi dologra hivatkozni.

2020. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bírósági végrehajtó egy díjjegyzék alapján kapja a pénzét, ami egy IM. rendelet, vagyis jogszabály.


Azt most hagyjuk, hogy a díjrendeletben írt összegek mennyire reálisak egyébként. (szerintem megérne egy alkotmánybírósági beadványt a dolog.....)


A végrehajtót - többek között - munkadíj és az adós teljesítése esetén behajtási jutalék illeti meg.


A munkadíj a végrehajtási ügyértékhez kapcsolódik, a behajtási jutalék pedig az eredményesen behajtott összeghez.


Minél nagyobb a tartozás, ill. minél eredményesebb egy végrehajtó, annál több pénze van neki is.



Az pedig,hogy a végrehajtó irodához milyen összegű tartozások kerülnek, attól függ, hogy annak a bíróságnak az illetékességi területén, ahol a végrehajtó dolgozik, milyen összegű követelésekből lett jogerős bírói (közjegyzői) döntés.

Ezekre a végrehajtónak semmi ráhatása egyébként.


Ha esetleg az adott végrehajtó tartós helyettesi feladatot is ellát, akkor Ő még plusz pénzt is keres ezzel, mert a helyettesített végrehajtó ügyeiből is megilletik a díjak.


Szóval végrehajtóknál is igen eltérő, hogy ki mennyi pénzhez juthat, de azt erőteljesen kétlem, hogy volt olyan, akire "az irodája épp, hogy nem omlott rá."


Utóbbi legfeljebb akkor lehetne, ha az általa vitt "körzetbe" senki sem, vagy nagyon kevesen lettek volna adósok.


(10 éve vagyok a jogi pályán, de még egy bírósági végrehajtót sem láttam éhen halni)

2020. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy Pest melletti városról van, az iroda enyhén szólva sem túl otthonos.

Míg másik ismerősöm anyagi helyzetét nem is részletezem, sportautók, tekintélyes ingatlanok, stb.

2020. jún. 1. 22:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!