Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy gyilkos esetében mennyire...

Egy gyilkos esetében mennyire számít enyhítő körülménynek a traumatikus gyerekkor?

Figyelt kérdés
Megnéztem az RTL. Klub Bűnös Lelkek című műsorát. Balogh Lajosról szólt, vagyis a Százhalombattai rémről. Mesélt a gyerekkoráról. Szörnyű borzalmakat élt át. Az apja folyamatosan verte, kínozta, terrorizálta őt és a testvéreit is. Elítélem őt azért amiket később tett, de megmondom őszintén megsajnáltam. Egy ilyen gyerekkor után hogy várhatta el tőle bárki hogy normális felnőtt legyen belőle? Azt gondolom, hogy az ilyen esetekben ezt be kéne számítani, és nem egyből halálbüntetést kántálni, meg életfogytiglanra ítélni, hanem inkább pszichiátereknek segíteni neki, hogy normálisra forduljon a személyisége, és beilleszkedjen a társadalomba. A körülményeik rossz irányba terelték őket, de ami menthető azt nem feltétlenül kéne elvágni ettől. Balogh egyébként már meg is bánta minden tettét. Szóval egyet értetek ezzel, hogy nem kéne ennyire súlyosan bánni olyan emberekkel akik effektíve nem is tehetnek arról, hogy ilyenek lettek? Hogy áll ehhez a kérdéshez Magyarország igazságszolgáltatása?

2020. jún. 5. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

1.RTL...

2."mesélt" a gyerekkoráról...

3.megbánta ... azaz azt mondta, hogy megbánta.


Nem tudom, hogy az igazságszolgáltatás hogyan áll hozzá, de SEMMI nem hihető, amit egy bűnöző mond, azért, hogy elkerülje a méltó büntetést.


Mi van a testvéreivel, azok is gyilkosok?

2020. jún. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Semmit nem számít.

Rengeteg gyerekkori trauma van, mégis tudják kezelni.

Ez nem enyhítő körülmény, hogy anyám sosem szeretett...

2020. jún. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Semmit. Ez nem mentheti fel a bűnei alól ,az,hogy mi okozta nála a deviáns viselkedést .

Ezeken az embereken nem lehet segíteni,a legtöbb pszicho vagy szociopata ,és nyilván azt fogja mondani,hogy megbánta,ne legyél már ennyire naív..

Ezek az emberek mindig veszélyesek lesznek a társadalomra .

Vagy te szeretnél egy ilyen szomszédot magadnak ? Munkatársat,barátot? Szeretnéd a gyerekeid vagy saját magad közelében tudni,megbíznál benne ?

Az áldozatok hozzátartozóinak meg menj és meséld el,hogy tulajdonképpen ezt az embernek nem nevezhető szörnyet sajnálni kell ..

2020. jún. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Menjünk tüntetni: Szabadítsátok ki Balogh Lajost! Hiszen gyerekkorában az apja adott neki néhány pofont.

[link]

2020. jún. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekkoromban mostohapám a legkisebb vétségért felpofozott. Pl.: a papucsom nem állt vigyázban -lehet, hogy én értem hozzá véletlenül, lehet, hogy ő rugta szét. Mégse jutott soha eszembe, hogy ezért ölni kéne.
2020. jún. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Két gyakoribb következtetés van :

1. Velem szemetek voltak, én is az leszek.

2. Velem szemetek voltak, látom, hogy rossz, el tudom kerülni.


Az első elhanyagolhatóan ritka. Ráadásul nem az nevelői hajtják végre ezeket, hanem az egyén. Ez alól nincs mentség.

2020. jún. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Csak az maradt ki az adásból, hogy milyen brutálisan kínozta meg az unokahúgát és a 13 éves kislányt.

A régebbi interjúkban szinte büszke a tettére, mindenkinél többre tartja magát. Persze most már nem is érti, hogy tehetett ilyen dolgokat. Tök véletlen most, amikor lassan letelik a 25 év, amikor felülvizsgálják, hogy szabadlábra helyezik vagy sem.

2020. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
😀😀😀😀
2020. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban megbánta. Ha érzelmekre hallgatunk, el lehetne engedni. De, ha kizárjuk az érzelmeket, akkor annyi marad, hogy egy sorozatgyilkos. Érdekes kézdés.
2020. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
*kérdés
2020. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!