Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felhatalmazás nem korrekt?

Felhatalmazás nem korrekt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jönni fog majd a villanyszolgáltató és ki fogja cserélni a villanyórát.



Szóval: Az ingatlan tulajdonosa nincs jelenleg itt, így nem tud felhatalmazást adni személyesen. Én nem vagyok illetékes a témában, én csak itt lakom anyagi ellenszolgáltatás és egyéb szolgáltatás ellenében. Lakcímem nem szól ide.


A kedves tulajdonos és illetékes jelenkori kufircpartnere alá firkantotta a kedves ingatlan tulajdonos nevét a szolgáltató által küldött felhatalmazási nyomtatványra. A többit kvázi majd én ki töltöm, és aláiratom két tanúval.


Van-e bármilyen okom aggodalomra, hogy a későbbiekben az ingatlan tulajdonosa, vagy bárki a jövőben engem megvádolhat bármivel ezzel kapcsolatban, ha én ki töltöm és aláiratom két tanúval?


Arról, hogy jelenleg itt lakom, csak szóbeli megegyezés van, nincs más.



2020. jún. 6. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm... Például, ha az áramszolgáltató valamilyen rendellenességet talál az óracsere során, esetleg mondhatja azt a tulaj, hogy Te csináltad, mint szívességi lakáshasználó.
2020. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írja, amíg nincs gond, addig nem fognak vele foglalkozni.De ha valamit találnak akkor a tulaj téged fog hamisítással megvádolni azonnal, hiszen te használod a hamis aláírással a felhatalmazást, te íratod alá tanúkkal úgy hogy azok nem is láthatták ki írja alá. Ha rádhúznak egy ilyen irat hamisítást, akkor már nem túl nehéz rádverni egy villanyszámla költséget is.

nem biztos hogy jó ötlet, de próbáld meg a tulajtól legalább email-ben vagy sms-ben a hozzájárulását kérni a dologhoz és ezzel később igazolni tudod magad. Pl. írd meg neki, hogy a meghatalmazást ami ehhez az ügyhöz kell és amit a "kufircpartnere" aláírva adott neked ide, azt te most majd használod és kéred hogy jelezzen vissza írásban hogy intézheted-e akkor a villanyóra cserét a szolgáltatóval. ha visszaír egy szimpla igent sms-ben akár, azzal már elismeri a meghatalmazás jogosságát és hogy te aláírva kaptad meg, nem te hamisítottad.

2020. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Smben irasd le vele,h felhatalmaz teged az oracserere. Marmint kerdezz ra es irja,h igen.


Ez igazolja az irat hitelesseget!!

2020. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!