Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy lakásnak én vagyok a...

Ha egy lakásnak én vagyok a tulajdonosa, miután a nagyszüleim meghaltak, nekik haszonélvezeti joga volt, akkor rajtam kívül más családtagnak nincsen joga a lakáshoz? Jól gondolom?

Figyelt kérdés
Apám nem igazán akar kiköltözni a lakásból... Nem is nagyon jó a kapcsolatunk én pedig szeretném a lakásom birtokba venni már.

2020. jún. 9. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, en olvastam felre. Bocsi, csak mostanában sok itt a kamu kerdes hasonlo temaban.


Termszetesen igy semmi jogalapja nincs ott tartozkodni. Te vagy a tulajdonos, azt csinalsz amit akarsz, igy hogy a haszonelvezet megszunt a nagyszülők halalaval. Kerhetsz penzt a lakhatasert, eladhatod,kiadhatod masnak, bekoltozhetsz, kirughatod apadat.

2020. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk azt leirhatnad hogy kerult apad oda, ha a nagyszulok laktak benne? Halaluk utan koltozott oda? Vagy egyutt laktak? Ha egyutt laktak, a nagyszulok miert rad irattak es nem apadra? Apad mit szólt, hogy így az o oroksege rad szallt es meg haszonelvezete sem lett?
2020. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi jogrendben lakáskiürítési pert kell kezdeményezned, mivel az apád életvitelszerűen lakik ott.
2020. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Apám a barátnőjével lakott, amikor decemberben összevesztek átpakolt a lakásba. Közben rá pár hétre meghalt a mama.(Papa már régebben.) Márciusban jeleztem neki nyáron neki állunk a felújításnak mivel albérletben lakunk a párommal. A koronavírus miatt kevesebb fizut kapunk így ebben a hónapban elakartuk kezdeni a felújítást, hogy minél előbb eltudjunk jönni az albérletből. Ő meg most teljesen fel van háborodva, rezsit 3 hónapja nem fizet így a hátralék is rám maradt..... Amúgy van új párja félig ott lakik már igyis... És minősíthetetlen hangnemben beszélt velem hogy én kiakarom dobni.
2020. jún. 10. 12:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!