Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vegrehajto mennyi ido utan...

Vegrehajto mennyi ido utan szokott kijonni?

Figyelt kérdés
Meg mindig fuggesztve vannak a szemelyes/helyszini eljarasok? Akarok fizetni, erkezni fog egy erre elegendo osszeg a szamlamra, de az meg akar hetekbe is beletelhet, addig pedig nem akarom, hogy kijojjon, amugy sincs mit elvinni tolem, de alberletben lakok es nincs leltar irva a szerzodesben az ingosagokrol, ami a tulajdonose. Illetve a hogyan fizessem be az elso havi reszletet neki a reszletfizetesi megallapodashoz, ha inkasszalta a szamlamat? Arra fog erkezni a penz, de ha lezarolja, akkor nem tudom elutalni neki.

2020. jún. 10. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen végrehajtásról van szó?


Adóhatósági? Törvényszéki? Önálló bírósági?


Adóhatóság előtt folyamatban lévő - pénztartozásra vonatkozó - végrehajtási ügyek, amelyek 2020. március 23. előtt már folyamatban voltak, jelenleg szünetelnek. Ilyen ügyek esetén nincs inkasszó a bankszámlán, és egyenlő nem is mennek helyszínre.

Törvényszéki ügyek jelentős részét átvette az adóhatóság. Ha pénztartozás miatt folyik eljárás a törvényszéken, akkor az is szünetel a fentiek szerint. Ha meghatározott cselekmény miatt folyik eljárás a törvényszéken, azok nem szünetelnek most sem.


Önálló bírósági végrehajtónál nem szünetelnek az ügyek. Ott a végrehajtó az árveréseket nem folytathatja le, valamint kilakoltatni nem lakoltathat ki, minden más végrehajtást végezhet. Ott lehet inkasszó a bankszámlán.

2020. jún. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi most kaptunk értesítést arról, hogy a NAV-hoz kerül még idén a tartozásunk, ami eddig a törvényszéki végrehajtónál volt. Mi várható ezután? Gondolom majd ha ez megtörténik ténylegesen, akkor a NAV is küld levelet. És utána?
2020. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az "átkerüléskor" kapsz az adóhivataltól egy fizetési felszólítást azért, hogy tudd, ők kezelik tovább a tartozásod, és végrehajtási eljárás folyik ellened.


Mi történhet? A törvényes kényszerítő eszközökkel behajtják rajtad a tartozást, ha van miből.


Ha a törvényszéki tartozásod meghaladja a 200 ezer forintot, vagy nem haladja meg ugyan, de van mellette adótartozásod is, és együttesen meghaladja a 100 ezer forintot, akkor teljes végrehajtás folyik, "visznek mindent" alapon.

Ha nem haladja meg a fenti összegeket, akkor kizárólag jövedelmet tilthatnak, valamint bankszámlát inkasszálhatnak.


Mindkét helyen - törvényszék, adóhatóság - kérelmezheted a részletfizetést. Természetesen csak az egyik helyen tedd meg. Aki megadja a részletet, az értesíti a másik felet róla. A részletet engedélyező határozat jogerőre emelkedésétől szünetel a végrehajtás egészen addig, amíg a határozatnak megfelelően fizeted a részleteket. Vagyis ilyenkor nincs inkasszó a számládon, stb.

Helyszíni eljárást kizárólag akkor végeznek, ha bérből, vagy inkasszóból rövid időn belül nem térül meg a tartozás. Rövid időnek tekintendő a 6 hónap, maximum 1 év. De ezt is végrehajtója válogatja.


A veszélyhelyzet végét kihirdette már a kormány. Elméletileg július 6-án már biztosan újra beindulnak a végrehajtások.

2020. jún. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a részletes választ. A tartozás a fiam nevén van, aki még tanul. Se jövedelme, se vagyona nincs, az összeg viszont meghaladja a 200.000 Ft-ot. Ha jól tudom, részletre max.12 hónapra lehetne kérni, az még mindig túl sokra jönne ki havi lebontásban fizetni. Addig amíg nem kapunk a NAV-tól értesítést, nem nőhet a tartozás ugye? Csak hogy tudjam, van még időnk kitalálni valamit. Elméletileg december 20-ig adja át, de ez úgy lehet július, mint december gondolom én.
2020. jún. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom, részletre max.12 hónapra lehetne kérni"


Rosszul tudod. Annyi hónapra lehet kérni, amennyire az illetőnek jó. Az más kérdés, hogy megadják, vagy sem.


A NAV alapból minden benyújtott fizetési kedvezményi kérelem esetén vagyonfeltárást végez. Ha nem biztosított a kapott adatokból az, hogy a tartozás megtérül, akkor nem adja meg a részletet. Általában 36 hónapon túlit nem engedélyeznek még akkor sem, ha biztosított a hátralék rendezése részletekben.


A 12 hónapos dolog egy külön kedvezményes kategória, ugyanis van olyan, hogy AUTOMATIKUS részletfizetési kedvezmény. Ez annyit jelent, hogy a fenti "szokásos" kérelmekhez képest mindenféle vagyonfeltárás nélkül megadják annak, aki a következő két feltétellel rendelkezik. Az adott tartozásra először kéri a részletet, és a hátralék mindennel együtt nem éri el az 500 ezer forintot. Ezt lehet maximum 12 hónapra kérni, egyébként ha nem AUTOMATIKUS részletként kéri valaki, akkor több hónapra is kérhető, de az már vagyonfeltárással jár együtt, és nem kötelező az adóhatóságnak megadni.


"Elméletileg december 20-ig adja át, de ez úgy lehet július, mint december gondolom én."

Ez így van, akár már holnap is lehet...


"Addig amíg nem kapunk a NAV-tól értesítést, nem nőhet a tartozás ugye?"

Nem biztos, hogy nem nő, mi ezt nem tudhatjuk. Késedelmi kamat, stb. Ha a törvényszék ilyesmiket nem számol fel a tőketartozás után, akkor elméletileg nem nő az összeg.


Üdv: Tui

2020. jún. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A törvényszéken biztosan nem nőtt az elmúlt 6-7 évben, mióta keletkezett a tartozás, ezt külön elmondta akkor a törvényszéki végrehajtó. Nem jön rá semmi, de gondoskodnak arról, hogy ne évüljön el, illetve leülni sem lehet (már ha valaki ezt szeretné). De a NAV-nál már nem tudom mi a helyzet. Soha nem tartoztunk nekik, így nem igazán tudom a menetét a dolgoknak. Arra jutottunk, hogy a fiam felveszi majd a diákhitel pluszt, ha megjön a NAV-tól a papír, mert ez legalább kamatmentes és 5 év van rá visszafizetni, ami nem annyira megterhelő havonta. Megúszni úgysem lehet, de ha várunk addig míg leghamarabb munkába állhat (még bő 2 év), akkor megduzzadhat ez az összeg és a fenének sem hiányzik, hogy a nyakunkra járjon a végrehajtó.
2020. jún. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De a NAV-nál már nem tudom mi a helyzet."


Ott vannak végrehajtási költségek. Már csak azért, hogy elindítják az eljárást 5 ezer forint átalányt előírnak (átalány), ingó- és ingatlan végrehajtás esetén foglalásonként szintén 5 ezer (költségminimum), valamint helyszíni eljárásonként is 5 ezer (költségminimum), valamint minden olyan, számlával igazolt, illetve a rá vonatkozó jogszabályok által előírható költséget, amely a végrehajtás foganatosításával kapcsolatban ténylegesen és számszerűsíthető módon felmerült szintén az adósra terhelik (készkiadás -> ügygondnok díja, lefoglalt vagyontárgy tárolási költsége, beszállítási költsége, adós előállítási költsége, ha idézésre nem jelenik meg, stb.).


Együtt kell működni velük...


A diákhiteles megoldás nem rossz ötlet, ha így tényleg meg tudjátok oldani a törvényszéki, majd később a diákhitel tartozás megfizetését.


Csak jelzem: A vissza nem fizetett diákhitelt is az adóhivatal hajtja be! Az sem évül el...

2020. jún. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, tisztában vagyunk vele, hogy gyakorlatilag ugyanoda kerül a tartozás, ha az ember nem fizeti, de egyrészt így 8000 Ft havonta már nem annyira megterhelő, ezt át tudjuk vállalni addig, amíg a fiúnk nem kezd el dolgozni, másrészt ha mégis beüt a krach, időt nyertünk és egész másképp néz ki egy diákhitellel tartozni, mint bűnügyi költséggel, legalábbis mentálisan más érzés.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

2020. jún. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!