Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Keresztnév változtatása...

Keresztnév változtatása hogyan zajlik? Emiatt nekem megengednék?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Világéletemben utáltam a nevem, régen rengeteget csúfoltak miatta, és a mai napig minden helyen, minden órán rosszul olvassák ki a tanárok, emberek, a vezetéknevemmel együtt, ami egymás mellett nevetségesen hangzik (kapok is rá reakciókat). És ez nagyon kínos, és már elegem van belőle. Nyilván az egész nevemet (sajnos) nem változtathatom meg, de legalább ha a keresztnevemet meg tudnám, nagyon örülnék. Egyébként a keresztnevem egy növénynév, nem pontosítanék. Külföldön is sokkal nehezebb lenne ezzel a névvel. Nem tudom, hogy ezekkel az indokokkal lehetséges-e megváltoztatnom, de ha emiatt nem, akkor mitől lehetne??

Bennem van közben a félelem, hogy mások hogy néznének rám, ha hirtelen más lenne a nevem, de tényleg annyira szeretnék egy normálisabb, korszerűbb nevet.. Vagy legalább harmadik nevet felvennék, és azt használnám. Az kevésbé macerás?



2020. jún. 11. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Megváltoztathatod a neved nem kell harmadik név, akár a vezeték akár a keresztneved de meg kell indokolni a papiron,hogy miért akarsz nevet változtatni

Azt hiszem 10.000 Ft-os illettékbélyeget kell venni és úgy kell feladni

Most nem tudom,hogy a polgármesteri hivatalban kell kérvényezni vagy a kormányablakban a papirt, érdeklődj utána

2020. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Korm.hivatalnál tudod megváltoztatni, egy formanyomtatványon kell beadni a kérelmet, 10 ezer Ft illeték lerovása mellett.
2020. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Szia Jácint, igen, meg tudod változtatni 10 ezer forintért.
2020. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elég indok, hogy neked sok problémád származik abból, hogy Cserepes Virág vagy, ezért szeretnél Cserepes Laura lenni.
2020. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!