Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell tenni, ha nem egyenes...

Mit kell tenni, ha nem egyenes ági rokon autóját ingyen megkapom és át szeretném írni a nevemre?

Figyelt kérdés
Távoli rokonomtól megkapom az autóját, tehát itt nem történt adás-vétel. Milyen iratok kellenek, hogy az okmányirodában átírassuk a nevemre? Illetve mennyibe kerül egy eredetvizsgálat (vagy nem tudom hogy így írják e), ha az autó 2013-as évjáratú (bár nem tudom, hogy ez számít e)?

2020. jún. 13. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
2020. jún. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ugyan úgy kell adásvételi szerződés és eredetvizsga mintha egy idegentől vennél autót. Így lett meg az első autóm.
2020. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
S mennyi lenne az illeték kifizetése? Láttam hogy kw teljesítmény alapján, de akkor ha megszámolom akkor több 100.000-re jönne ki az illeték + egyéb költségek
2020. jún. 14. 11:17
 4/4 anonim válasza:

[link]

Itt tudod pontosan kiszámolni

2020. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!