Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vállalhatok Magyarországon...

Vállalhatok Magyarországon teljes vagy részmunkaidős állást ha közben Angliában még alkalmazva vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Londonban dolgoztam full time állásom volt/van, viszont Áprilisban hazakényszerültem a járvány miatt. Elindult Angliában ugyebár a "furlough scheme" amikor is az alkalmazottak bérének 80%-át kifizeti az állam, a munkaadónak csak el kell intéznie a szükséges papírmunkát. A séma ha minden igaz októberig tart, tehát addig én ugyanúgy fizetek kint adót és National Insurance-et. Viszont hallottam olyant régebb, hogy nem lehet két különböző országban biztosításod, mert büntetéssel járhat, valami európai törvény vagy mi, viszont Anglia már nem tartozik Európához. Nem tudom eldönteni, hogy vajon vállalhatok itthon munkát, akár részmunkaidőst anélkül, hogy félnem kéne attól, hogy törvényellenes dolgot csinálok?

2020. jún. 13. 22:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Persze
2020. jún. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

"valami európai törvény vagy mi, viszont Anglia már nem tartozik Európához"


Na ez nem teljesen igaz, hiszen bár kiléptek, de pont ezért van átmeneti időszak, hogy megtárgyalják a megállapodásokat. Ez december 31-ig van érvénybe, az EU és Egyesült Királyság között addig nem változik semmi a jogszabályokba. Például nem kell útlevél és vízum a beutazáshoz.

2020. jún. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

""valami európai törvény vagy mi, viszont Anglia már nem tartozik Európához"


Ez nemhogy nem teljesen igaz, de egyáltalán nem. Eleve mi az az "európai törvény, vagy mi" - Unióra gondolsz? Az nem alkot törvényeket csak rendeleteket hoz, meg irányelveket. A rendeletek persze a mi törvényeink felett is állnak, de akkor sem törvény a neve.


Egyébként meg lehet az embernek két főállása, és annak még csak véletlenül sincs köze ahhoz, amiről te beszélsz.

2020. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Anglia Európa része.

Anglia jelenleg egy átmeneti stádiumban van az Európai Unióval. Azaz még az EU szabályai vonatkoznak.

Az egészségügyi hozzájárulást nem lehet két EU országban fizetni. Az NI az nem az egészségügyi hozzájárulás, mert aki nem fizeti, azt is ellátják ingyen.

Holnaptól egyébként nyitnak a kis üzletek, ruhásboltok és más egyéb is, július 4-től meg a hotelek, pub, fodrászat és más egyéb. Szóval lehet mire vissza mész addigra már nem lesz munkád, mert nem jelentkeztél amikor nyitottak. A furlough azt jelenti, hogy amikor újra nyitnak, akkor neked be kell menned dolgozni. Már érvényben van Angliában a 2 hét karantén és a második hullámtól tartva ezt fenn is fogják tartani. Ezt is számításba kell venni amikor a visszautat tervezed.

2020. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Értem, a terv igazából az, hogy itthon vállalok teljes munkaidős állást miközben kapom a furlough lovét, majd amikor vissza szeretnének hívni akkor felmondok, mert nem tervezek már visszamenni és ha lehetőség van rá hülye lennék ha nem használnám ki, hogy kapjam a furlough pénzt. Ebből lehet bármi komolyabb gondom itthon? Az hogy kint hátrányba kerülnék több féle szempontból már nem lényeges, mert ahogy mondtam nem tervezek visszamenni.
2020. jún. 14. 20:26
 6/25 anonim ***** válasza:
Igen. Ez csalás. Bűncselekmény.
2020. jún. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
Ezzel konkrétan az utánad érkező magyarok sorsát nehezítik. Már így sem a "nagyon szeretjük a magyarokat mert dolgosak" szemlélet van és te ezzel a "majd ha nincs ingyen lóvé akkor felmondok" mentalitással csak tovább rombolod.
2020. jún. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Én is ismerek ilyeneket mint te, hogy itthon vannak Magyaroroszágon, a pénzt kapták, de eszük àgában sincs visszamenni. Pedig annak a pénznek pont az lenne a lényege, hogy megtartsa az állásod, és mikor szólnak, akkor visszamész dolgozni. Nem is csoda, hogy ilyen rossz véleménnyel vannak a magyarokról, az ilyenek miatt mint pl. te is kérdező. Kiskapuk, csalás, sumákolás...gratulálok.
2020. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
És miért olyan nagy baj ha nem akarok visszamenni? Kőkeményen dolgoztam, 10 órás műszak volt a minimum, átlag 11-12, a maximum 18 óra volt úgy hogy az utazás oda-vissza 1.5 óra összvissz. Nem volt kb életem kint, igaz nem is úgy mentem ki, hogy költekezni fogok, hanem félreteszek amennyit csak lehet. Most hogy hazajöttem jól érzem magam és nem kívánkozok vissza egy cseppet sem. Ha ti a helyzetemben lennétek gondolom biztos felmondanátok most, hogy nehogy úgy kapjatok pénzt, hogy nem mentek vissza mert az nem fair:))) Ugyan már, mindenki azt tenné amit én, egyébként is, ez az állam pénze, nem a cégtől kapom vagyis nekik cseppet sem fáj, hogy megkapom azt a pénzt, max az, hogy elveszítnek egy embert, dehát kapnak mást, vannak elegen.
2020. jún. 18. 21:08
 10/25 A kérdező kommentje:
Ja amúgy tudom, hogy augusztustól a cég is hozzá kell járuljon az NI-hoz meg a következő hónapokban 10 és 20%-al kell hozzájáruljon a 80%-ból de megnyugtatlak, nemrég volt megbeszélés, úgy néz ki, hogy augusztusban már vissza akarnak hívni szóval ahogy mondtam a cégnek nem fáj.
2020. jún. 18. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!