Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közszférában van lehetőség 8...

Közszférában van lehetőség 8 órás munkaidőből 6 órásba váltani? Nem GYED utàn.

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a gyerekem, de szegény folyton ügyletben van, állandó rohanás az élet, mindig nyomás alatt. Nincs segítségem ês már nagyon belefáradtam.
2020. jún. 23. 05:48
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem, nem nagyon.

A közszféra nagyon a szociban ragadt, még a rugalmas munkaidő is egyfajta privilégium.


Szerintem, inkább keress egy multis munkahelyet, ahol van rugalmas munkaidő.Jobb helyeken az asszisztensi pozíciók is már ilyenek.


Én is multinál vagyok, nem okoz gondot a gyerek oviba hordása, otthon maradni vele 1-1 napot, ha beteg.

2020. jún. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A közszférában konkrét státuszok vannak. Nem úgy van mint a versenyszférában ahol akkor veszek fel embert, kötök vele határozott, határozatlan, részmunkaidős, vagy akármilyen szerződést.


A munkaidő 8 óra. Rugalmas munkaidőre viszont van példa.

2020. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

Minden csak a főnökökön, és a munkahely jellegzetességein múlik.


Tanároknál álláshirdetésben is sokszor az van kiírva, hogy félállásra keresnek embert.

Egy ismerősöm kormányhivatalban dolgozik. Amióta a maszek munkája megszaladt, kérvényezte, hogy 6 órában dolgozhasson. Megengedték neki.

Ismertem olyan kórházi asszisztenst, aki a kérdezőhöz hasonló okokból 7-14 óra között dolgozott - tehát heti 35 órában.

Orvosok között se szeri se száma a több helyen szerződéssel dolgozó embereknek. Nyilván ezek közül legföljebb egy lehet teljes állás, de lehet, hogy egyik sem.


Kérdezd meg a főnöködet, semmit se veszíthetsz vele!

2020. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!