Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség és az ügyészség...

A rendőrség és az ügyészség elektronikusan levelezik egymással?

Figyelt kérdés
Ha pl. egy határozatot küld a rendőrségen a bűnügyi osztályvezető az ügyfélnek postai úton, akkor odaírja, hogy a határozatot kapja a járási ügyészség is. Az ügyészségnek viszont elektronikusan küldik meg és azonnal megkapja mint az e-mailt? Valamint, ha egy ügyben befejezték a nyomozást, akkor a terheltnek egy nagy boritékban küldik ki a keletkezett iratanyagot, ugyanazt az ügyészségnek elektronikusan? Mindenben elektronikusan levelezik a rendőrség és az ügyészség?

2020. jún. 26. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az eljárásjog írja elő, hogy mit és hogyan.
2020. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen elektronikusan.
2020. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Már a bíróságon is kezdenek rátérni az elektronikus levelezésre.
2020. jún. 26. 13:02
 4/14 anonim ***** válasza:
A kettő nem ugyanaz. Elektronikusan küldözgetnek egymásnak mindent, de attól mèg papíralapon is megmaradt. Az ügyésznél papíralapon van a bíró màr elektronikusan látja. Nem ugyanaz, mint amit kiküldenek a gyanúsítottnak. Ne úgy képzeld el, hogy az egészet egy pdf fájlba másolják és kész.
2020. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem mikor volt egy ügyem, akkor a nyomozó mondta, hogy nemsoká lezárja a nyomozást és beszkenneli az ügyésznek küldi az összes anyagot, a védőnek is elektronikusan, nekem is, de akár cd-re is vagy papíron is, abban maradtunk, hogy nekem papíron küldi ki. Ki is küldte.


Vajon amit nekem kiküldött tényleg annyi az összes bizonyíték, vagy lehet én nem kaptam meg mindet, mert ami bizalmas, azt kihagyták és az ügyész azt is megkapta? Mert a rendőr mondta, hogy az összes benne van, de ő hazudhat is.


Ez azért fontos, mert bírósági szakba van az ügy, volt előkészítő űlés és tárgyalás is lett volna májusba, ha nem viszi el a járvány. Így oktöber felé lesz, addig van készülni idő legalább, nem is bánom. Tehát fontos, mert aki ott van ügyvéd egy rakást nem ér, a héten beszéltem egy ügyvéddel és elvállalja az ügyet, ugye pénzért és vinném neki ezt a hatalmas mappát iratanyagot, hogy mostantól legyen nála, mert én már elolvastam és ő is nézze át, mert ha meghatalmazom akkor azt mondta, legyek őszinte és mindent ő csinál és az lesz amit ő mond és nem lesz baj.


Szerinted maradt ki bizonyíték vagy nem az én példányomból?


Mert a rendőrség hazudhat is, ők szeretik ha átverik a gyanusítottat.

2020. jún. 26. 14:05
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért scannelte mert még nem forrt ki teljesen az elektronikus küldési mód. Csak annyi bizonyíték van amit neked is adott.
2020. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak a leplezett eszközökből (információs rendszer titkos megfigyelése, titkos kutatás, hely titkos megfigyelése, küldemény titkos megismerése, lehallgatás) származó bizonyítékokat nem adják oda, Be. szabályai szerint ez nem jár a terheltnek, nem is szerezhet arról tudomást, hogy ilyenek voltak. Mást precízen odaadnak, mert nem leplezett eszközökből alkalmazásából származó bizonyítási eszközökön kívül csak olyan bizonyítási eszköz lehet a tárgyaláson, amiket a vádirat felsorol.

(Pl. nem tudhatja meg terhelt, hogy végig lehallgatták, megfigyelték internet forgalmát, többször átkutatták lakását, ha EU (Galileo) műholdrendszert támogató mobilja van, akkor meg évek óta 20 cm pontosságra naplózták minden tartózkodási pozícióját - zárt térben is ha ablak nincs messze van jel -, mert ehhez a magyar rendvédelmi szerveknek hozzáférése van.)

A leplezett eszközök alkalmazása során keletkezett ügyiratok kezelése

249. § (1) E törvény rendelkezései szerint az eljárás ügyiratainak részét képezik

a) a leplezett eszközök alkalmazása során keletkezett bizonyítási eszközök, így különösen a technikai eszközzel rögzített adatok, és

b) a leplezett eszközök alkalmazására vonatkozó engedély.

(2) A leplezett eszközök alkalmazására feljogosított szerv, illetve az ügyészség az (1) bekezdésben meghatározott ügyiratok zárt kezelését is elrendelheti.

250. § (1) Az ügyészség eltérő rendelkezése hiányában a leplezett eszközök alkalmazásának befejezéséig az alkalmazás során keletkezett bizonyítási eszközök, különösen a technikai eszközzel rögzített adatok és a leplezett eszközök alkalmazására vonatkozó engedély nem képezik az eljárás ügyiratainak részét.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott bizonyítási eszközöket, illetve iratokat az alkalmazás befejezéséig kizárólag

a) a leplezett eszközök alkalmazására feljogosított szerv azon tagja,

b) az az ügyész, ügyészségi vezető, illetve

c) az a bíró, bírósági vezető

ismerheti meg, aki a leplezett eszköz alkalmazásával összefüggésben eljár.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott bizonyítási eszközöket, illetve iratokat az alkalmazás befejezéséig, törvényben meghatározott feladatai ellátása érdekében

a) más bíróság, ügyészség vagy más leplezett eszközök alkalmazására feljogosított szerv,

b) a leplezett eszközök végrehajtásában való közreműködésre kijelölt rendőri szerv, illetve

c) nemzetbiztonsági szolgálat

is megismerheti.

251. § (1) Ha más büntetőeljárás eredményességét, illetve az ügyészségről szóló törvény, a rendőrségről szóló törvény, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalról szóló törvény vagy a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló törvény alapján végzett titkos információgyűjtés érdekét nem veszélyezteti, a bírói engedélyben szereplő érintett személyt a bírói engedélyhez kötött leplezett eszközök alkalmazásának a tényéről tájékoztatni kell

a) az előkészítő eljárás befejezését követően, ha nyomozás nem indult, vagy

b) a nyomozás befejezését követően, ha gyanúsítotti kihallgatására vagy vele szemben vádemelésre nem került sor.

(2) A bírói engedélyhez kötött leplezett eszköz alkalmazásával összefüggő más adatról az érintett személy nem tájékoztatható. Az ilyen adatra vonatkozó tájékoztatás iránti kérelem teljesítését írásban, e rendelkezésre hivatkozva kell megtagadni.

XLI. FEJEZET

A LEPLEZETT ESZKÖZÖK ALKALMAZÁSÁNAK EREDMÉNYE


252. § (1) A bírói engedélyhez kötött leplezett eszköz alkalmazásának eredménye a (2) és (3) bekezdésben meghatározott kivétellel annak a bűncselekménynek a bizonyítására és azzal az érintett személlyel szemben használható fel, amely miatt és akivel szemben az alkalmazást a bíróság engedélyezte.

(2) Akivel szemben a bírói engedélyhez kötött leplezett eszköz alkalmazását a bíróság engedélyezte, annak eredménye olyan bűncselekmény bizonyítására is felhasználható, amelyet az engedélyben nem jelöltek meg, feltéve, hogy az eszköz alkalmazásának e törvényben meghatározott feltételei ez utóbbi bűncselekmény tekintetében is fennállnak.

(3) Annak a bűncselekménynek a bizonyítására, amely miatt a bírói engedélyhez kötött leplezett eszköz alkalmazását a bíróság engedélyezte, az alkalmazás eredménye minden elkövetővel szemben felhasználható.

2020. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amennyiben a leplezett eszközzel szerzett bizonyítékot fel akarjàk használni akkor azt nyilttá teszik, tehát tudni fogsz róla
2020. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De gondolom leplezett eszközöket piti ügyben nem alkalmaznak csak kiemelt ügyekbe pl. súlyos fegyveser rablás, emberölés meg hasonló nagy súlyú ügyekben.
2020. jún. 26. 16:46
 10/14 A kérdező kommentje:
*fegyveres*
2020. jún. 26. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!