Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csinálhatok hobbi kórtermet a...

Csinálhatok hobbi kórtermet a pincémből?

Figyelt kérdés

Mi az, amit legálisan megtehetek a pácienseimmel orvosi végzettség nélkül?

Pl. ráköthetem őket infúzióra, vehetek szövetmintát tőlük?



2020. jún. 26. 18:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem vicc!


Ismertem prostit, akinek a hálószobája volt kórteremnek berendezve, és ő volt a nővérke.


Sajnos férjhez ment, és ezért "nyugdíjas" lett. :(

2020. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 2*Sü ***** válasza:
79%

> De nem ellenszolgáltatásért és nem rendszeresen csinálnám.


Ez a „rendszeresen” kitétel eléggé gumiszabály. Nyilván az volt a jogalkotó szándéka, hogy egy öt éve mindenféle orvosi végzettség nélkül működő foghúzó azért ne essen egy kategóriába azzal, aki egy katasztrófahelyzetben összevarr egy sebet. Ha a bíróság úgy ítéli meg, akár két eset – ami között egy év telik el – is kimerítheti a rendszeresség fogalmát.


Az meg külön kategória, ha a hobbi kórteremben végzett tevékenységgel esetleg valakinek sérülést, egészségkárosodást okozol (mondjuk valaki elkap egy fertőzést). Ennek meg nem elhanyagolható az esélye, ha nincs megfelelő végzettséged.

2020. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
9: Szerintem azért volt boncterme otthon, mert virus helyzet : home office. Trololo
2020. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!