Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy bűncselekmény elkövetéseké...

Egy bűncselekmény elkövetéseként szóba jöhető személyt hogy tudnának leplezni, ha kikapcsolja a telefonját?

Figyelt kérdés

Pl.ha a rendőrség ismer egy olyan embert aki -véleményük szerint- sorozattolvaj, de nem hagy sosem bizonyítékot maga után, ezért a 2017. évi xc. törvény, mely 2018.07.01-től érvényes büntetőeljárási törvény szerint leplezett eszközt alkalmaz, amely azt jelenti, hogy pl a telefonját megfigyelik és, hogy miket néz neten.


Tegyük fel, hogy bármit néz neten vagy bárhol van és ott történik mindig bűncselekmény, ugyan nem bizonyíték, de a sorozattolvaj is tud arról, hogy az új be. szerint leplezett eszközként figyelik és nincs a telefonja bekapcsolva. Kikapcsolná és ki lenne kapcsolva, csak akkor kapcsolná be, ha telefonál vagy internetezik, aztán újra kikapcsolná. Az interneten pedig nem a saját hívószámához tartozó netről netezne, hanem mondjuk wifiről.


Ebben az esetben leplezett eszközként hogy tudná a rendőrség megfigyelni a z adott személyt?



2020. jún. 27. 16:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Komolyan szívhatni akarod magadat? :)

Gondolod, hogy a gyakorikerdesek.hu-t nem csekkkolja a rendőrségi integrált rendszer adatbányász modulja, nem rendez onnan indexálva adatbázisba minden információt.

Már a hozzászólók közül is sokan tudják, hogy ki vagy...

Adatbányászatról, digitális térképekről egy kis fejtágító...

[link]

2020. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Adatbányászat:

[link]

2020. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hejha, biztos azt is tudják, hogy ezt a hozzászólást irtam 22.58-kor, meg hogy mit vacsorázok ma:D.
2020. jún. 27. 22:57
 14/16 A kérdező kommentje:
Engem figyelhetnek én tiszta vagyok.
2020. jún. 27. 22:58
 15/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!



Számtalan egyéb módja van annak, hogy elkapjanak egy elkövetőt.

Pl. megfigyelik a napi mozgását, adatokat gyűjtenek arról, hogy kikkel találkozik - azokat is figyelhetik....etc. de lehet pl. fedett nyomozó igénybevétele is, majd végül tettenérik.


Nem kell hozzá telefont figyelni meg ilyen baromságok......Egy tolvajnak egyébként sem figyelik meg a telefonját.


Arról nem is beszélve, hogy a leplezett eszközök egyik törvényi feltétele, hogy a megszerezni kívánt információ más módon nem szerezhető meg.

Valamint az alapvető jogok aránytalan korlátozásával nem járhat sem az célszemély, sem más jogai nem csorbulhatnak.

2020. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Így van. Ráadásul büntetőjogi ügyvéd ismerősöm is mondta, hogy a leplezett eszközök nem ezt jelentik, ezt is de egy piti ügyben szinte kizárt.


Viszont úgy vettem észre, hogy van itt egy-két olyan "okos" ember, aki még az ügyvédeknél is okosabb, gondoltam megkérdezem itt is, mert érdekel.


Ha viszont már meg merem kérdezni, azt hiszik, hogy egy sorozattolvaj vagyok én is, mert kérdezek a témával kapcsolatban.


Ha sorozattolvaj valaki, akkor van annyi esze, hogy telefonon és neten nem kérdezősködik erről a témáról itt sem, mert azzal gyanúsabb lábnyomokat hagyna maga után.

2020. jún. 28. 13:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!