Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig veszik vissza és...

Meddig veszik vissza és térítik vissza a már megvasarolt terméket Magyarországon?

Figyelt kérdés
Bontatlan csomagolás, nyugta van

2020. júl. 2. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Online?
2020. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
No from bolt
2020. júl. 2. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig sem kötelesek, ha nincs a termékkel gond. Főleg ünnepek táján szoktak adni 1-2 hét türelmi időt, hogy ha az ajándéknak szánt tárgy nem tetszik, azt visszavihesd, de az rendkívüli eset.
2020. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, a törvény nem kötelezi a boltot arra hogy visszavegye a terméket csak mert meggondoltad magad.

Az üzletek, forgalmazók szoktak különböző kedvezményeket tenni és emiatt nincs is általános szabály.

A tescoban a járvány alatt pl. megtiltották a ruhanemű próbálását, így ők minden esetben visszaveszik, hiszen nem tudod másképpen felpróbálni csak ha megvetted és hazavitted. de amint vége lesz a járványmizériának (lehet hogy már most is így van, nem néztem még) onnantól ezt eltörlik. A neten vett lányom ruhaneműt és ott eleve megmondták májusban, hogy legkorábban szeptemberben vesznek vissza bármit, mert addig csak kifelé forgalmaznak, a boltjuk zárva ahová vissza lehetne küldeni.

Szóval itt mindig az adott üzletet, forgalmazót kell megnézned, hogy mivel próbálja a vevőit megtartani, van ahol még egy hónap után is visszaveszik a cuccokat, van ahol csak levásárolni lehet az árát és van ahol csak a hibás, reklamált termékeket veszik vissza.

2020. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Részvétem utolsó!

2020. júl. 2. 18:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!