Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel kellene tüntetni egy...

Fel kellene tüntetni egy édességet készítő és webáruházban értékesítő termékek összetevőit, amit online rendelhet az ember? Gluténmentesként hirdetik.

Figyelt kérdés

Online rendelhet az ember egy webáruházból, különféle általuk készített édességeket. Glutén és laktózmentesként hirdetik. Fizetni előre utalással vagy utánvéttel lehet és házhoz szállítással küldik ki.


A lényeg hogy nincsenek egyetlen terméknél sem feltüntetetve az összetevők egyáltalán! Mivel van lisztérzékeny a családban azért kíváncsi lennék az összetevők listáját megnézném de sehol sincs feltüntetve az összetétel. Nincs erre valami szabály ami kötelezi őket? Ami leginkább furcsa az érdeklődésemet követően csak egy kalória táblázatot kaptam. De én nem azt kértem, hány kalória....


2020. júl. 5. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De. Kozold, hogy bejelented..de en nem is mernék így venni..
2020. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én se merek rendelni. Egy hirdetés alapján találtunk a webáruházra, glutén és laktózmentes termékek, vegán, paleo stb... Kicsit hihetetlen hogy ennyi minden van, nade az a lényeg hanem az összetevők listája nincs sehol sem de még csak allergén anyagok sincsenek feltüntetve. Csak egy kalória táblázatot kaptam.
2020. júl. 5. 21:56
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekünk viszont fontos lenne mivel tényleg súlyos lisztérzékeny van a családban, nagyon kell vigyázni itthon is az ételkészítésre. Nem használhatjuk ugyanazt a deszkát például stb...
2020. júl. 5. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

L iszterzekeny vagyok. Semmi edesseget nem tudok venni. Akik keszitik,nem torodnek a munka korulmenyekkel stb. Olyan osszetevoket raknap bele,ami tilos. Mert nem ertenek hozza.


Olyat is beletesznek,amit nem irnak ra.

2020. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem kötelező kitenni, ha a csomagoláson szerepel.
2020. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy ilyen boltban a kezemben volt egy tejszín. Nem láttam benne semmi tejeset, de otthagytam nekik,mert az eladó csaj közölte, hogy de hat abban van...


Szóval meg az se tiszta sokaknak,amit latnak...

Nem hogy megcsinaljak. Amikor a meggle is felrecsomagolt, a mentesben nem mentes volt, azóta probalok nem venni olyat, amelyik ceg gyárt simat is.

2020. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De weben keresztül lehet rendelni belőle és pontosan ez az hogy szeretném tudni mit rendelek. A csomagolás esetleg egy doboz lesz és nem lesz ráírva semmi, nézhetem majd...
2020. júl. 5. 23:26
 8/10 A kérdező kommentje:
ma 22:33 -re válaszoltam.
2020. júl. 5. 23:27
 9/10 anonim ***** válasza:
ÉN bizony kötelezném rá az ilyen webáruházakat. Mert ha valaki nagyon allergiás valamire, akkor életveszély is fenn állhat.
2020. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pontosan. Ezért kérdezem. Hátha valaki tudja.
2020. júl. 8. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!