Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Facebookra feltöltött képek...

A Facebookra feltöltött képek tényleg nyilvánosak és felhasználhatóak lesznek?

Figyelt kérdés

Sokan dobálóznak olyannal hogy a szabályzatban ez benne van, így rengeteg jogi dolgot kikerül a Facebook, mármint így ugye nem hívhatják tanunak vagy kérhetnek tőle információt mert nem történt jogsértés ha pl. valakinek a képét letöltjük és felhasználjuk.


1) Ez tényleg igaz? (Én nem találtam meg ezt sehol)

2) Ha igen akkor magyar bíróság (vagy rendőrség ha nem jut el perre a dolog) ezt egy ügy során figyelembe kellene hogy vegye és lezárná az ügyet/felmentené bűncselekmény hiányában ha valaki facebook képével visszaélnének? (Pl random fb képek stockphoto-hoz való felhasználása, ami elvileg elég gyakori e a szabály miatt)


Amúgy szabály helyett mondhattam volna ÁSZF-et de nem tudom külföldön ez hogy megy így így fogalmaztam.


2020. júl. 9. 20:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A nyilvánost úgy értem hogy pl a média megoszthatja engedély nélkül.

A felhasználás meg pl. a stockphoto.

2020. júl. 9. 20:25
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem oszthatja meg, hiszen az a kép a tiéd. Engedélyedet kell kérniük vagy kitakarni részleteket.
2020. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha nyilvànos a profilod, a profilodat bemutathatja fotóstól, mindenestől, hiszen azt mindenki számára elérhetővé tetted. De a képeket már nem mentheti stb.
2020. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
A rendőrség ebben nem fog nyomozni
2020. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy mindenki számára elérhető még nem mutathatja be, főleg akkor nem, hogyha pénzt is keres vele. :) Pláne, hogy nem tudja, hogy le van-e védettetve vagy nincs.... ;)
2020. júl. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

A fénykép, képmás egyrészt szerzői jogvédelmet élvez, másrészt akinek a képmását valahol másutt szerepelteti bárki, ahhoz a képmáson lévő személy hozzájárulását meg kell szereznie. Adott esetben még a szerzői jog tulajdonosától is engedély kell.


Az interneten fellelhető képek nem szabad préda. Azok azért vannak ott, mert a rajtuk szereplő maga akarja ezt megmutatni, de olyan közegben, amilyet maga jónak lát. Ki örülne neki, ha a fotójával valami aberrált visszaélne és mondjuk egy homoszexuálisok által látogatott site-ra töltené fel, engedély nélkül?


Az is hülyeség, hogy ezzel a rendőrség ne foglalkozna. A rendőrség nem válogathatja ki, hogy mely bcs-kkel foglalozik és melyekkel nem. Amúgy is, ez a bcs fajta, ez a visszaélés, terjedőben van és a rendőrök igenis elitéltetik a jogsértőket, már csak azért is mert könnyű ügyek és javítják vele a saját statisztikájukat.

2020. júl. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerzői jog sertéssel nem foglalkozik a rendőrség, tehát nem mindegy milyen kép. Ha én rajzolok valamit feltöltöm, majd valaki használja engedélyem nélkül és esetleg pénzt is keres: ezzel a rendőrség nem foglalkozik. Ez már polgári peres ügy és ha a személy 3. országbeli akkor veszett ügy. Még az EU-n belül is nehéz egy másik ország állampolgárja ellen polgári peres eljárást indítani.


De ha mondjuk felöltesz egy képet magadról és más felhasználja esetleg le is járat az már bűncselekmény.

2020. júl. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

"Szerzői jog sertéssel nem foglalkozik a rendőrség, tehát nem mindegy milyen kép. Ha én rajzolok valamit feltöltöm, majd valaki használja engedélyem nélkül és esetleg pénzt is keres: ezzel a rendőrség nem foglalkozik. Ez már polgári peres ügy"


7: Mire jó ez? Nyomjátok a fals infót, azt hiszitek az a jog, amit ti jogosnak képzeltek, hisztek. Másokat félrevezettek.


[link]

2020. júl. 10. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Facebook a nyilvánosra állított képeket önmaga reklámozására (kollázsként szerepelnek) használhatja; ha más visszaél vagy jogsérelmet okoz a képpel, akkor az illető a büntethető, a Facebook maga nem vállal felelősséget, csak megosztási helyet biztosított.
2020. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, csak egy semmitmondó rajz esetében ez semmi.


Főleg ha nyilvános, a profilomat mindenki úgy nézegeti ahogy akarja.


Ma rajzoltam egy kört. Holnaptól senki nem rajzolhat?????

2020. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!