Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Földszinti lakás ablakából...

Földszinti lakás ablakából rejtett kamerával az autó megfigyelése legális?

Figyelt kérdés

Észrevettem az egyik lakótelepi épületnél, hogy a földszinti lakásból 3db kamera kukkol kifelé az ablakból, napraforgó dísznek álcázva.

Ezek a parkoló autót figyelik, ezért gondolom ez rögzítésre is kerül.

A területen van aktív térfigyelő rendszer.

A problémám, hogy a megfigyelő lakó nem rakott ki figyelmeztetést, hogy a területet figyeli, ráadásul ez egy közterület.

Ez szabályos, vagy lehet miatta bejelentést tenni?

Mint mondtam van térfigyelő rendszer a parkolónál.



2020. júl. 14. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak engedéllyel, amit valószínüleg nem kért az autó kukkoló.
2020. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van térfigyelő rendszer, de 3 nap múlva törlik a felvételt, sokszor a rendőrség nem tud szólni 3 nap alatt hogy ne töröljék. Így jártam én is, ellopták a biciklimet, a közeli középületnél volt kamera, de sajnos letelt a 3 nap mire a rendőrség szólt annak akinek kell, ügy lezárva, bicikli gone, reducted to atoms.


Amúgy persze nem legális, mehet és tehetsz feljelentést ha ettől jobban fogod érezni magad.

2020. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarom őt sem szívatni, csak érdekelt.

Arra gondoltam részéről a legkorrektebb az lenne, hogy a megfigyelt terület két szélső részén lévő lámpaoszlopra egy kamerával megfigyelt terület matricát rak.

2020. júl. 14. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem legális, így jó hogy nem tesz.

Mellesleg ezt sose értettem, te a telefonoddal kimehetsz az utcára vlogolni, még az emberek arcát sem kell kitakarnod, de a házad környékét nem védheted kamerával :D

2020. júl. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Lehet hogy valami kimaradt nálam, de a saját lakásában azt csinál amit akar és mivel közterületet videóz ezért szerintem minden további nélkül szabályos.


Nem értem mi illegális lenne benne.

2020. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"kamerák látóterébe nem kerülhet más tulajdonában álló ingatlan vagy annak részlete, valamint nyilvános közterület."

2020. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha a kamerák helyett a nagymama állna az ablakban és figyelné az autót az ugyanaz lenne. Miért zavar ha te is látod hogy az autót figyelik és nem csak úgy az utcát?
2020. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját kamerájával csak a saját magánterületét figyelheti meg az ember. Ha mégis közterületre nézne a kamera, akkor egy bűncselekményről készült felvételt nem használható fel bizonyítékként, közterületen csak a térfigyelő kamera használható fel bizonyítékként.
2020. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"közterületen csak a térfigyelő kamera használható fel bizonyítékként."


Ez nem igaz. Pl magyarországon a motorosok v. autósok kamerájának a felvételét fel lehet használni a bíróságon mint bizonyíték. Ugyanígy ha te pl a hősök terén videózod ahogy a csajod pózol Árpád apánkkal és lencsevégre kapsz egy rablást akkor az minden további nélkül felhasználható a bíróságon.

2020. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Külön köszönömm a #6. válaszolónak a hivatkozást.

Az oldalon belinkeltek net-jog.hu-s linket, így konkrétan megtaláltam az ide vonatkozó részt: [link]


Magánszemély térfigyelő kamerát csak úgy helyezhet el a saját ingatlanán, hogy (...) annak látószöge nem irányulhat (...) közterületre. A hatályos szabályozás szerint ugyanis közterületi térfigyelő rendszert csak a rendőrség és a közterület-felügyelet üzemeltethet.


Ezennel a kérdéskört lezártnak tekintem, kielégítő válaszokat kaptam.

2020. júl. 14. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!