Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha külföldről jövök haza...

Ha külföldről jövök haza akkor karanténba kell mennem?

Figyelt kérdés

Mármint ezt ugy értem hogy a barátom nemzetközi sofőr és vele szeretnék kimenni egy körre! (Amióta virus van és kijár külföldre azóta egyszer se kellett neki karanténba menni) de viszont mivel én csak vele mennék ezért lehetséges hogy nekem utánna karanténba kellene mennem? Ha igen akkor muszáj a saját bejelentett lakhelyemen letölteni ezt az időt? (Nagykorú vagyok).

Válaszokat előre is köszönöm!


2020. júl. 19. 15:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Bizonyára hallottál róla, hogy zöld, sárga és vörös országokra osztották a világot. Sárga és vörös országból hazaérve igen, otthon kell maradni 14 napig, de mivel nem írtad, hogy milyen ország, így nem lehet megmondani, hogy Rád vonatkozni fog-e?


Amúgy egyáltalán nem vagyok benne, hogy a munkáltatója emgedélyezné, hogy koronavírus járvány idején, amikor bármikor lezárhatják a határokat, engedélyezné, hogy vele menj.

2020. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a 341/2020-as rendelet szerint nézzük, akkor az árufuvarozókra az nem vonatkozik. Ergo a határon a kamiont meg sem állítják. De sajnos a határon bevett gyakorlat eltérhet a megszokott eljárástól is.
2020. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
90%

Menj biztosra!


+36 80 277 455


+36 80 277 456

2020. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a telefonszámot is! Pontosan nem tudom megmondani előre hogy melyik országokba mennénk! De most jelenleg spanyolban volt és onnan küldték át franciába.

Általában én ugy tudom hogy ausztria,német,spanyol,francia,hollandia,dánia,svéd... ezeket az országokat járják! De most leginkább spanyol fuvarok vannak!

És igen hallottam a zöld,sárga és vörös országokról, csak mire mennénk ki ketten (kb 2 hét múlva) addigra lehet ez megváltozik sajnos!

2020. júl. 19. 16:05
 5/17 anonim ***** válasza:
Mért kéne?
2020. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

"És igen hallottam a zöld,sárga és vörös országokról, csak mire mennénk ki ketten (kb 2 hét múlva) addigra lehet ez megváltozik sajnos"


Nem fog megváltozni. Nyugodtan nézz csak rá arra a térképre és magad is látni fogod, hogy ez a felosztás pusztán politikai érdek mentén ment végbe. Amelyikkel kereskedni akarunk az mind zöld, amelyikkel nem az mind piros vagy sárga, tehát a lábad ilyenbe nem fogod betenni.

2020. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
És még annyit, hogy a politikai felállás nem hogy két hét, de még két év múlva sem fog változni, hacsak ki nem tör egy világháború, akkor még egyébként sem a kamuvírus miatt maradsz otthon. :D
2020. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy egyáltalán nem vagyok benne, hogy a munkáltatója emgedélyezné, hogy koronavírus járvány idején, amikor bármikor lezárhatják a határokat, engedélyezné, hogy vele menj."


Mivel a munkáltatójának sem előnye sem hátránya nem származik abból ha vele megy, ezért pont le fogja szarni.

2020. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
90%

8.-nak


A legtöbb cégnél tilos! Még stoppost sem vehet fel a sofőr.


Ne írj butaságokat!

2020. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A legtöbb cégnél tilos!"


Pontosan. Nem véletlenül írtam, amit írtam.

2020. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!