Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha egy fiatalkorú...

Mi a teendő, ha egy fiatalkorú zaklat interneten keresztül felnőttet?

Figyelt kérdés
Tudom, általában ez fordítva történik, de most konkrétan ez a helyzet. Ilyen esetben mit tehetek? Azon kívül, hogy tiltottam és töröltem? Mert újabb profilokat hoz létre, és zaklat, de már a barátaimat is.

2020. júl. 20. 13:45
 1/10 Neurotech ***** válasza:
89%
Szülőknek szólni
2020. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mármint kiskorú? Minthogy büntetőeljáráson kívül csak kiskorú (cselekvőképtelen és korlátozottan cselekvőképes), valamint nagykorú (alapesetben cselekvőképes) személyek vannak.


Ugyanazt teheted, amit akkor tennél, ha felnőtt ember lenne a zaklató.

2020. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálam volt ilyen. Volt egy klán csoport ahova a 13 éves gyerek trágár módon írogatott Facebook-on. Lefotóztam. A profilja és ismerősei nyílvánosak voltak. Ott van az apja. Fogtam elküldtem az összes képet, amit a gyerkőce írogatott aztán a többit meg rá kell bízni.;)
2020. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Btk. 105. § (1) bekezdése határozza meg a fiatalkorú büntetőjogi fogalmát:


105. §


(1) Fiatalkorú az, aki a bűncselekmény elkövetésekor tizenkettedik életévét betöltötte, de a tizennyolcadikat nem.

2020. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De itt még senki nem állapított meg bűncselekményt (a Kérdező nem teheti ezt meg), így még csak általános fogalmakról beszélgethetünk. Bűncselekményen és büntetőjogi fogalmakon kívül pedig nincs fiatalkorú. Mint már fentebb írtam.
2020. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Bűncselekményen és büntetőjogi fogalmakon kívül pedig nincs fiatalkorú. Mint már fentebb írtam."


Mi az, hogy nem teheti meg?

Te meg vagy zavarodva?

Amit te írsz, azt nyugodtan le lehet sz..ni.

2020. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted Magyarországon nem a bíróság mond ki valakit bűnösnek, előtte nem az ügyészség emel vádat, és nem a rendőrség nyomoz?


A te éleseszű meglátásod szerint ezt mind-mind a Kérdező teszi meg egyszemélyben, vagy mi? :D


A te válaszaidat lehet lesz*rni, de teljes mértékben, mert eszed semmi, és még lököd is a hülyeségedet.

2020. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
17 éves múlt de még nem töltötte be a 18. életévét. Az édesanyja egy alkoholista, elmondás alapján, és nincsen facebookja, apja pedig elhagyta őket :/ Viszont konkrétan fenyegető üzenetekkel bombáz, becsmérel és rágalmaz úgy, hogy sosem találkoztunk személyesen és nem is terveztem soha. De ez így roppant kellemetlen szitu :/ Hiába próbáltam szép szóval elintézni, semmi. Csak még durvábban "jön" nekem...
2020. júl. 20. 18:26
 9/10 Neurotech ***** válasza:
Azért akkor már írd le, hogy mi az oka, mert gondolom nem hasraütésszerűen választott ki téged a zaklatáshoz.
2020. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk egy fórumon, ő írt rám, és sokáig nem tudtam is tudtam, mennyi idős. Aztán már messengeren is beszélgettünk de ritkábban, havonta 1 2 alkalommal, de mindig ő kezdeményezett beszélgetést. Általában a családjáról mesélt, vagy a tanulásról, semmi extra. Aztán megismertem egy másik személyt, aki segítséget kért tőlem, szintén 17 éves, de ő el is mondta azonnal. Tanács kellett neki, és beszélgettünk. Szintén rossz életkörülmények. Mivel szerettem volna segíteni, meghallgattam, igyekeztem tanácsot adni, a helyes úton tartani, de egyre durvább dolgok jöttek. Drog, alkohol. Mikor már besértődött, amikor jeleztem felé, hogy a kábítószer rossz dolog, elküldött a fenébe majd tiltott. Aztán a két lány összefogott ellenem, és a barátaimnak kezdtek olyanokat állítani, ami nem igaz, és ezt tudom bizonyítani is.
2020. júl. 21. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!