Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetésvégrahajtási személyne...

Büntetésvégrahajtási személynek milyen jogai vannak?

Figyelt kérdés

Bővebben:

Van egy ember aki a büntetés vegrahjtasban dolgozik mint fegyveres őr.

Nem a biztonsági őr hanem aki szállítja a rabokat és hasonlók...

Volt vele már nem egy vitám, és az a lényeg ő azt mondja bármikor szolgálatba állithatja magát, és pl ha én esetleg megutom az utcán el is vitethet, illetve el is tudja intézni hogy bíróságig mennyen az ügy, és nem csak ebben hanem más témában is tud intezkedni.

Az ő elmondasa szerint majdnem olyan mint egy rendőr, még ip cimet is letud kerdezni.

Na most en ebben erősen ketelkedem, milyen jogai vannak egy ilyen munkakörű embernek? Tényleg bármikor szolgalatba allithatja magát? Meg eltud intezni dolgokat?

En annyira nem neztem utána, ezert kérném annak a segítséget aki ebben jartas és ért hozzá.

Mert ha nem igaz amit állít, akkor elgondolkodom rajta hogy rendőrségi feljelentest teszek ellene.

Köszönöm előre is a valaszokat.



2020. júl. 20. 23:05
 1/4 anonim válasza:
74%
Egész nyugodtan megteheted amit szeretnél, ugyanis az ilyenek semmire sem jók. Ezért lett ez. Bár ha feljelent lehet belőle bajod, de ehhez nem kell hogy BVH-s legyen. Egy sima civil is felejelenthet. Ne parazz.
2020. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kérdeztem mi a feladata, azt mondta az elitéltek szállítása, és előállítása,a többi állam titok így mondta nekem pontosan.

Akkor semmi sem igaz abbol hogy ip cimet kerdezhet le, utcan szolgalatba állíthatja magát és olyan mint egy rendőr?

2020. júl. 20. 23:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Mert ha ő ilyen hamis dolgokat állít, és ezzel próbál egy civil embert megfélemliteni,akkor gondolom még elő is állítják? Jól gondolom?
2020. júl. 20. 23:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen jogosultsága is van, valakinek,az mindig a feladatköréhez kötődik. Ha magánügyben ip-címet kérdez le,az önmagában bűncselekmény.
2020. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!