Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elütök egy utcán lévő...

Ha elütök egy utcán lévő kutyát és látta a gazdája, de nem álltam meg, később lehet ebből valami bajom?

Figyelt kérdés

2020. júl. 22. 22:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%
Feljelentést tehet. Cserbenhagyas, allatkinzas. Lehet.
2020. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
78%

Lehet bajod, ha megjegyezte a rendszámod, meg/vagy az arcod, mert "emberi mulasztás".

Mellesleg plusz, ha nem annyival mentél, mint amennyit a tábla előírt és hasonlók...

2020. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
64%

Nos, ha elütnéd a kutyámat, nem vállalnád érte a felelősséget, esetleg meg is halna... hát én kikaparnám a szemedet.


Ha van kamera és megvan a rendszám, akkor feljelentenélek, és akkor, merthogy abban nem bízok, hogy börtönre ítélnének, bajod lenne belőle, nem is kicsi. Ha nincs kamera, nem látta/jegyezte meg a rendszámot, aligha lehet bármit tenni.

2020. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
91%

Ahogy az előzőek mondták, de azért azon is elgondolkoznék nem-e az én hibámból történt-e ? Pl nem tudtam a megengedett területemen tartani a kutyát, kiszaladt az útra mert valami macskát látott vagy ilyesmi.

Az viszont minden esetben elítélendő, ha a sofőr nem áll meg.

2020. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mindig az az első kérdés mit keres a kutya az utcán felügyelet nélkül. És hármas, hogy bizonyítod, hogy én voltam? Ha nincs kamerafelvételed, akkor én meg letagadom. Ennyi. Feljelentés így nem ér semmit.
2020. júl. 22. 23:10
 6/36 A kérdező kommentje:
Ha meg jönnél önbíráskodni, nagyon pórul járnál, mivel én sem foglak tétlenül várni, abban biztos lehetsz :D
2020. júl. 22. 23:11
 7/36 anonim ***** válasza:
82%
mert szerinted oylan egyszerű megállni ha eléd ugrik egy kutya? amúgy meg a gazda felelőssége az állatnak a házban tartása , az utcának az elkerülése.
2020. júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
76%
#4-es volnék. Az utolsó mondatom a baleset utánra vonatkozott. Azaz ha nem áll meg, miután elütötte az állatot.
2020. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
76%
Azért kezdjük azzal, hogy nem mindegy, hogyan történik. Úttesten póráz nélkü nem megyek át, csak futtatóban és parkban engedem el. Ha az én hibám, mert mondjuk meglátott egy macskát, ezért futni kezdett, nem hibáztatom a sofőrt, nem vonom felelősségre és kérni se kérem, hogy segítsen, hívom a másik gazdit. Ha viszont pórázzal megyünk, a kutya fél-egy méterrel előttem, körülnéztünk, aztán mentünk át, a sofőr pedig félig vak volt és nem vett minket időben észre, akkor felelősségre vonom, és letojom, hogy utána mi lesz, én kikaparom a szemét, ha ő volt a figyelmetlen és még csak nem is segített, hanem továbbhajtott.
2020. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%

Az úttest közelében semmi helye a kutyának póráz nélkül. Törvény szerint csak futtatóban lehet szabadon a kutya.


Így a gázolás a gazdi felelőssége, sajnos ez akkor is igaz, ha egy szélhámos vadbarom okozza a gázolást. Az, hogy megáll/nem áll meg, sajnos részlet kérdése.


Én persze megpróbálnám feljelenteni az illetőt.

2020. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!