Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy ingatlan aminek a...

Ha van egy ingatlan aminek a féltulajdonosa vagyok akkor azt az én beleegyezésem nélkül nem adhatják el igaz?

Figyelt kérdés

Rendelkezem egy ingatlannal és az egyik tulaja én vagyok. A másik a testvérem és a szüleink a haszonélvezők. A testvérem tartozik nekem egy jelentôs összeggel amit csak akkor tud kifizetni ha eladjuk a házat. De a legkisseb gyermekem szeptembertől kezdi a 8. osztályt és ezt még itt szeretné befejezni. Mivel az ingatlan terhelve van ezért árverésre van bocsájtva de hamarosan kifizetjük a terhelést, és a kérdés az igazából az hogy ha árverésen valaki megveszi akkor nekem kell a beleegyezésem vagy nem mivel ügye tulajdon jogom van. És csak akkor tudunk elköltözni ha a tesóm kifizet de még nem lenne ideális mert ahogy már említettem a lányom az ált. iskolát itt akarja befejezni.

A válaszokat előre is köszönöm



2020. júl. 23. 12:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A te tulajdonrészedet is árverezik vagy csak a testvéredét?
2020. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Fontos lenne tudni, hogy milyen tulajdoni hányad került árverésre.

Az egész?

Vagy valamelyikőtöknek a tulajdonrésze?

Nagyon meg kell érnie megvenni árverésen valakinek, mivel nem költöztethetnek ki hivatalosan a tulajdonrészedből.

Viszont láttunk már karón varjút.

2020. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az enyémet is
2020. júl. 23. 12:45
 4/22 anonim ***** válasza:
3as válaszra kérdezem, hogy akkor az egészet?
2020. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell a beleegyezésed
2020. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Miért ha csak az én részemet árverezik akkor kell a beleegyezésem?
2020. júl. 23. 12:50
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell. Ezt nem az adós dönti el, hanem a végrehajtás kérő.
2020. júl. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mármint hogy el e adhatják az én részem? Mert lehetséges hogy a tesóm visszalép és csak félházat árvereznek de gondolom senki nem akar félházat venni
2020. júl. 23. 12:51
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem

Akkor kell a beleegyezésed, ha a te részed nincs árverés alatt és azt is meg akarja venni valaki.

2020. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Figyelj. Van valakinek vagy mindenkinek végrehajtónál rendezetlen tartozása?
2020. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!