Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen köteles vagyok...

Munkahelyen köteles vagyok megadni bármilyen személyes adatom az ügyfélnek?

Figyelt kérdés
Pl név vagy telefonszám stb.

2020. júl. 27. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkahelyen?

Nevedet adott esetben igen, pl. ha panaszt akar tenni ellened.

Telefonszámodat csak akkor, ha hivatali telefonod van, és direkt azért van, hogy az ügyfelek azon tudjanak hívni. Egyébként diktáld be neki az iroda vezetékes számát, esetleg a mellékedet.

2020. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vevőszolgálati pult. Nem történt semmi incidens, hogy panaszt tehessen, erre legalább 4 tanúm is van, de elég furán viselkedett. Nem tudom mit akarhatott.

Igazából csak az érdekel, hogy mi az amire kötelezhető vagyok? Elég ha a keresztnevem mondom? Vagy ha nem látok okot a kérésére, megtagadhatom? Mert itt az a sok adatvédelmi törvény, tök jó a kedves ügyfeleknek, de mi van velünk, dolgozókkal?

Engem ne keressenek az interneten, se sehol. Annyi rosszat hallani a mai világban.

2020. júl. 27. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
A válallatnak csak van erről valami direktívája.
2020. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kódod nincs? Anyám az egyik hipermarketben kasszázott és vevőszolizott, nekik a keresztnevük + egy kód volt az azonosítójuk. Panasznál ugyanis joga van téged azonosítania, de nyilván a zaklatást a magánéletben meg kell előzni.
2020. júl. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!