Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segíthetem a nyomozóhatóság...

Segíthetem a nyomozóhatóság munkáját?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam debreceni strandon és este a biztonsági őrök többeket kértek, hogy mindenki nézze meg a pénzét, ahol mi voltunk, mert kora este 9 pénztárca tùnt el, egy hófehér pólós táskás fiatalembert kerestek volna az üggyel kapcsolatban.


Közbe leesett, hogy egy fehér pólós férfit láttam többször elségálni ahol fürödtünk ott is, ez egy elegáns pólóban volt lapotop táska volt a kezében és gyanús sem volt, telefonált is előszőr. A biztonságiak állítása szerint egyik beléptető kapun nem jött be, hanem idegen helyen jutott be a fürdő területére, majd idegen helyen távozott, mert nem volt a strand területén a bűncselekmény elkövetése után, és nem is kijáraton távozott.


Mivel én jól leírtam ezt az embert, ezért a biztonsági gyerek kérdezte a nevem, melyet megadtam.


Elképzelhető, hogy a fehér pólós fiatalember lehetett, de én azt hittem, hogy az azért van olyan öltözékbe, mert ott dolgozik a strandon.


Gondolom feljelentés lesz az ügyben és én segíthetem a nyomozóhatóság munkáját, ha önállóan bemegyek a rendőrségre és előadom, hogy milyen kinézetű fiatalembert láttam?


Mert van, hogy pénzt tűz ki a hatóság a nyomravezetőnek.



2020. júl. 30. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezert a piti esetért nem fogsz kapni egy fillért se (max ha a penztarca tulajdonosa adna valamennyit, ami szinte kizart) te sóher
2020. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természtesen segítheted.


De ha "csak" a pénzért tennéd, ezért konkrétan semmit nem fogsz kapni, mármint pénzt.

2020. júl. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"én azt hittem, hogy az azért van olyan öltözékbe, mert ott dolgozik a strandon."


A kettő nem zárja ki egymást, főleg ha - leírásod szerint - nem a beléptető rendszeren/kijelölt bejáraton jött-ment. Egyébként ez valóban "piti" eset, nyomravezetői díjat kemény gyilkosságoknál szoktak kitűzni, de arról tájékoztatják a nyilvánosságot. Esetleg ha kérik majd felhívásban (pl. rendőrség honlapján), akkor segítheted az információkkal. Kamera amúgy nincs a strandon vagy a közvetlen környékén?

2020. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A kettő nem zárja ki egymás"

Uhm, de, igen. Mivel a személyzezet sokkal könnyebb átvizsgálni, és valószínűleg már meg is tették.

2020. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!