Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha a bátyám vízi balesetbe...

Hogyha a bátyám vízi balesetben elhunyt, akkor jogilag én öröklöm a vagyonát? A bátyámnak se gyereke, se felesége nem volt, a szüleink is már régen meghaltak.

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs egyéb tartalmú végrendelet, akkor igen
2020. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Valszeg igen. De keress rá a "törvényes öröklés rendje" szókapcsolatra googleval. Pontosan le van írva.
2020. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha a bátyád elhunyt (mindegy, hogy mitöl), nincsenek gyerekei, a szülei(tek) nem élnek, akkor te örökölsz, mint legközelebbi hozzátartozó.
2020. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Rémlik, hogy lehet olyan jog, hogyha bátyád hajóját mentette egy másiK hajós. Akkor a mentés költségét behajthatja, vagy megtarthatja a hajót. Kb. jutalomdíj.
2020. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értékes válaszokat. Teljesen igazatok van, én öröklöm mindenét - végrendelet nincs.

Sajnálatos módon a bátyám folyamatosan semmibe vett és ott törölte belém a lábát, ahol csak tudta. Mindig úgy hívott: Béna Béla.


Természetesen folyton nagyarc volt a rengeteg pénzére és a dekoratív barátnőire.

2020. aug. 1. 15:39
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Először derítsd ki nem e voltak tartozásai
2020. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére semmiféle magán és banki tartozása nem volt.
2020. aug. 1. 16:58
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Ez esetben gratulálunk.
2020. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
no akkor kárpótolt a sors remélem kiélvezed minden percét , azért a jók csak elnyerik méltó jutalmukat . "Természetesen folyton nagyarc volt a rengeteg pénzére és a dekoratív barátnőire." ez azért egy szép gesztus tőled
2020. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm és azt megígértem, hogy akármilyen csúnyán viselkedett velem, a sírját becsülettel gondozni fogom.


Első körben szeretnék elköltözni innen a pesterzsébeti Tátra térről, mert ami itt van az tiszta Dél-Amerikai börtön. A lakásomat többször kirabolták, engem megvertek, ráadásul a kutyámat múltkor felakasztották. Közel tíz éve élek ebben a földi pokolban.

2020. aug. 1. 20:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!