Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szlovák állampolgár (EGT...

Szlovák állampolgár (EGT állampolgár) idegenrendészeti regisztrációs igazolás megszerzése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon remélem valaki tud segíteni nekem.


Párom szlovák állampolgár, néhány héttel ezelőtt költöztünk Budapestre miatta munkavállalás céljából. Kérdésem az lenne, hogyan lehet megkapnia minden gond nélkül az idegenrendészettől a regisztrációs igazolást?


Páromat fel is vették volna az egyik munkahelyre, de mivel nem rendelkezik adószámmal emiatt még nem írták alá a munkaszerződést. Hívtam már a 1818-at ezügyben, ahol azt a választ kaptam, ahhoz hogy megkapja a szükséges okmányokat (TAJ kártya, adószám) a legelső lépés, hogy megkapja a regisztrációs igazolást és csak ezután lehet a továbbiakat elintézni.


Illetve meg szeretném kérdezni, milyen iratokatra, igazolásokra van szükség, hogy gond nélkül megkapja az ember ezt a regisztrációs igazolást? (nyilván személyi igazolvány az alap, de például Európai Egészségbiztosítási kártyára is szükség van? Más néven EU kék kártya).

Mert az idegenrendészet weboldalán olvasva a feltételeket eléggé kétértelmű információk vannak. Például ha valaki munkavállalás céljából tartózkodik itt akkor ezt vagy érvényes munkaszerződéssel vagy hitelt érdemlő módon bizonyítania kell hogy munkakeresés céljából tartózkodik itt. De hogyan vigyen munkaszerződést ha fent említett okmányok hiányában nem veszik addig fel?


Valamint azt hogyan igazolja hogy rendelkezik elegendő anyagi forrással, hogy a magyar ellátási rendszernek nem fog terhet jelenteni, magyarán van elég megtakarítása az embernek hogy a biztosítását tudja fizetni, elég ehhez például egy szlovák banknál vezetett bankszámláról igazolást kérni és azt bemutatni? Vagy esetleg az én magyar bankszámlámról kiállított igazolást is bemutathatjuk, annak ellenére hogy nem vagyunk házasok, nem vagyunk bejelentve, hogy élettársi kapcsolatban lennénk?


Állandó lakcímet édesapámhoz jelentenénk be Miskolcra, mert az albérleti szerződést 1 éves határozott időre írtuk alá Budapesten, és erről azt az információt kaptam a 1818-nál, hogy ebbe beleköthetnek, mert az kevés időnek számít. Erről befogadó nyilatkozatot írnánk és a lakcím téma így rendben lenne, és nem problémázhatnak ezzel.


Próbáltam elérni az idegenrendészetet telefonon, de sose veszik fel a telefont, emiatt kérdezlek titeket, hátha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban és erre támaszkodva sikerülne minél hamarabb ezt elintézni, mert az interneten csak rosszakat olvastam mennyire nem akarnak segíteni az embernek ezügyben. Ha ez az igazolás megvan, utána gond nélkül tudnánk a további okmányokat kiállíttatni.


Másik dolog. Eléggé értetlenül állok ezelőtt, hiszen jó pár ismerőstől azt az információt kaptam, akik szintén szlovák állampolgárok, hogy nekik sose kellett menni az idegenrendészethez a regisztrációs igazolás megszerzése végett, ennek ellenére rendelkeznek adószámmal, TAJ kártyával, bejelentett magyar munkahelyük van, sőt az egyik kérdező a gyakori kérdésen szintén erről írt. Én meg bármilyen hivatalos szervvel beszéltem eddig, mindenhol az a válasz: első lépés a regisztrációs igazolás megszerzése, mert a további szükséges okmányokat ennek hiányában ki sem állítják.


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeket!


Köszönettel:

Rebeka



2020. aug. 2. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:

kb egy 2 perces művelet a reg kártya kiállíttatása, de csak akkor van rá szüksége, ha 90 napot meghaladóan tartózkodik itt

Adószámra meg nincs szüksége, csak adóazonosító jelre.

2020. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Mi lett végül?

Az adóazonosító jelhez nem kell regisztrációs igazolás. A munkavállaláshoz adóazonosító jel kell, az aláírt szerződéssel pedig mehetsz regisztrációs igazolást igényelni.

2021. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!