Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kiskorú gyermek örökségével...

A kiskorú gyermek örökségével hogyan rendelkezhetek?

Figyelt kérdés

Párom balesetben elhunyt. 32 évesek vagyunk, van egy 3 éves fiunk. Mivel nem voltunk házasok, sem bejegyzett élettársak, nekem a házban nincs részem, 1/1 a párom tulajdona, még a megismerkedésünk előtt vette.

Gondolom a gyerek örökli egyenes ágon. Nekem volt pár értéknövelő beruházásom rajta, számlám van róla, nem mintha kérném valaha is a gyerekemtől.

Viszont mint törvényes képviselője, mennyire rendelkezek a vagyona felett 18 éves koráig? Nagyon szeretnék elköltözni innen, egyre több a c tipusú a faluban, sztem kb 10 év, és csak ők fognak itt lakni, így a ház értéke lemegy.

Ha máshol vennék neki egy házat, mondjuk az ő nevére, az így megoldható?

Vagy ha hitellel egészítem ki, akkor nekem is lesz az új házban részem? Egyébként nem lesz több gyerekem, így minden az övé lesz, ha én meghalok.

Egyáltalán eladhatom a házat, amit ő örökölt?

Ügyvédet is kérdezek majd persze, de még nem jutottam odáig.


2020. aug. 3. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudom hogy lesz,de a gyám ügy biztos bele szól a dologba .
2020. aug. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

TE nem tendelkezhetsz a gyerek vagyonával, ha indokoltan el akarod adni, azt csak a gyámhatóság engedélyével teheted, az árát a gyámhatóság zárolja, ha másik házat veszel, azt csak a gyerek nevére veheted, de ezt is a gyámhatóságnak engedélyezni kell, nem te döntöd el, mit veszel, csak olyan lehet, ami biztosítja az azonos vagy jobb minöséget, mint az eredeti volt.


Ügyvéd és a gyámhatóság nélkül semmit nem tehetsz, szerintem minél elöbb keresd meg öket.

2020. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a veszteséged.


Kettes jól írja. 4 évesen örököltem ezt-azt (ingatlan, kocsi, pénz) egy távolabbi rokontól, anyámék fingani sem tudtak a gyámügy nélkül. Emlékszem, bármit akartunk csinálni, pl. a kocsit eladni, pénzhez hozzáférni, stb, mindig menni kellett a gyámhivatalba, ott nekem is és a szüleimnek is nyilatkozni arról, mit akarunk. Nem tudom, hogy mindenhol így van-e, de a fickó aki az én ügyeimért felelt, nagyon komolyan vette az ügyet és önmagát. Szóval nem, nem rendelkezhetsz vele, a gyámügyön keresztül tudsz bármit csinálni. Nyilván ha a gyerek jól jár az adott ügylettel, akkor nem fogják gátolni, de mindenképpen indokolnod és engedélyeztetned kell mindent.

2020. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as: ez ugyan nagyon bosszantó tud lenni, de sok esetben szükséges, különben a gyerek mire nagykorú lesz, az öröksége eltünt volna a szülö zsebében.
2020. aug. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Gyámhatóság hozzájárulásával eladhatjátok, úgy, hogy amit veszel belőle, az is a gyereké lesz, illetve ha megmarad pénz, azt vagy az adott (gyerek tulajdona) ingatlanra fordítod, vagy egy gyámhatóság által felügyelt számlára beteszed neki.
2020. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4: nem volt bennem ítélkezés, így volt jó, ahogy volt, csak a kérdezőnek szerettem volna egyértelművé tenni, hogy a gyerek nevén lévő vagyonnal nem lehet csak úgy rendelkezni :-)
2020. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es vagyok: én is így gondoltam, csak azért egészítettelek ki, mert sokan nem értik, mi ennek az értelme.
2020. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. aug. 3. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!