Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy demokratikus országban...

Egy demokratikus országban miért nem tagadhatom meg a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Már csak a tudat is bánt, hogy a kormányom bármikor behívhat és nem arra "kérhet", hanem "parancsolhat", hogy menjek egy harcba amibe több mint valószínű esélyem se lenne. Embertelen a sorkatonaság és ezt a trónon ülőket nem is érdekli , hogy mi történik az emberekkel. Magukat védik mások életével.


És ha én nem akarom az életemet adni egy olyan harcba amit nem én vívok és közöm sincs hozzám?


Hiányzik az erőforrás mert elzárták tőlünk a vizet?

Rendben van menjünk vetnünk szét pár segget és eresszük meg a vizet ha már tárgyalni nem hajlandóak. Ez közérdekű. Vagy ha leakarnak minket mészárolni akkor oké hogy bevonulok.


De mivan akkor ha egy olyan csatát vívok ami két pökhendi kormány vitája? Én haljak meg benne? Nem akarok meg lecsuknak rosszabb esetben kivégeznek... Ennyit ér az életem? Nem harcolhatok egy országnyi befolyásolt katona ellen az életemért. A fiatal katonák parancsra a tábornokot le is szop***.


Adózni az utakért, a világitásért rendben van, de életemet adni egy harcért már nem.


Mondjuk ha megtámadnak az oroszok. A NATOt nem érdekelnék, Európát sem. Mi magunk meg esélytelenek vagyunk, de ha a kormány nem akarja magát megadni?


Viktor simán kirepül külföldre mielőtt az oroszok elérnek Pestet. De velünk mi lesz? Mi harcolunk foggal körömmel a hazáért. Ha vesztünk Viktor kint él tovább ha nyerünk visszajön. És ha én azt akarom hogy az oroszok bejöjennek?


Miért kell az emberi élettel így játszadozni?



2020. aug. 5. 16:06
A kérdező szavazást indított:
Én csatlakoznék bármi áron a háborúba
Nincs választásom
Megtagadnám
30 szavazat
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%
ööö... bármilyen országban megtagadhatod, csak viselned kell a következményeit. Amikor háború van akkor a háborús jog lép életbe egy demokratikus országban is.
2020. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem jelenleg nem ezen van a hangsuly. Buták a politikusok a hadsereg nekik csak mazsorett bàbuk hogy a feneküket vèdhessèk. Viszont hallottam hogy csomóan leszereltek meg hàt miben lenne jó egy újabb hàboru ahol egyből napok alatt milliók halnak èhen majd meghalnak. Elèg volt az első ès màsodik vh nem kell ide mèg egy mert az emberisèg kipusztulàsàt jelentené az tuti.
2020. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
80%
Nem kötelező harcolni, létezik polgári szolgálat.
2020. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Első. Igen tudom. De ha már megszülettek nekem miért kell mások szabálya szerint játszanom? Nem kérek a földjükből a javaikból, nem háborgatom őket akkor miért kell az embereket kivégezni vagy leültetni ha nem akarják ezt. Menekülhetni menekülhetek, de hová meneküljek. Sok ország meg menekült jogot sem ismer. Főleg ha egy országnyi ember menekül, mint most. Nincs hely a világban ahová mehetne az ember ilyenkor mert sehova nem fogadják be és a tvben politikai bűnözőknek állítják be őket csak mert nem akarnak öngyilkos robbantók közé menni.


Persze megértem én a másik ország szemszögéből ezt a dolgot is. Én ahogyan mondtam ha az én házamba jönnek az már az én felelősségem is. (És ezt nehogy valaki most szószerint vegye)

2020. aug. 5. 16:23
 5/46 anonim ***** válasza:
72%

"Első. Igen tudom. De ha már megszülettek nekem miért kell mások szabálya szerint játszanom?"

- nem, nem kell. Úgy játszol ahogy akarsz, max a többség aki nem ért veled egyet az megbüntet.


"Nem kérek a földjükből a javaikból"

- na a nagy lófszt mama. Te nagyonis részesülsz a javakból. Egyedül szrt se tudnál elérni, max mehetnél követ pattintani a barlangba.


"Sok ország meg menekült jogot sem ismer."

- melyik az a sok ország?


"Nincs hely a világban ahová mehetne az ember ilyenkor mert sehova nem fogadják be és a tvben politikai bűnözőknek állítják be őket csak mert nem akarnak öngyilkos robbantók közé menni."

- ön elmebetegnek tetszik lenni?

2020. aug. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés a demokrácia és a sorkatonai szolgálat között. Ez nem kívánságműsor sehol. Viszont demokráciában, békeidőben lehetőséget szoktak adni a fegyveres szolgálat megtagadására pl. vallási okok miatt, ilyenkor fegyver nélküli szolgálatot kell ellátni, általában hosszabb ideig.

Hogy egy esetleges háborús helyzetben te mit akarsz és mit nem, az meg végképp nem sokat számít.

Amúgy melyik országban élsz, hogy ez a kérdés felmerült benned?

2020. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Kedves kötekvő. Amibe belekötöttél utolsó pont te is azt csinálod. Hát a tvben a "migránsokat" nem terroristának állítja be a Fidesz média?


Gondolom te egy túlfűtött here nagyobodással elő hazafi vagy aki vérét adná mindenért ha arra kérnek. Nagyon férfias lehetsz, ha meg nő vagy akkor biztos örülsz hogy téged nem soroznának be csak a jogokért harcolni tudtok. Ez is ilyen, hogy a nőket nem küldik harcba..jajj hagyjuk már a testi erő létét. Nem azért támadunk az oroszlánra puskával, mert az gyorsabb, hanem mert könnyebb és nem mindenki olyan edzett hogy puszta kézzel földre küldjön egyett. Kutatások szerint egy nőnek is ugyanannyi izmai van mint egy férfinak. Egy kis súly emelés és már a fegyvert is elbírják ők is.


Igen egyedül tényleg nem mennék sokra, de nem egy semmitevőként hivatkoztam magamra. Természetesen a társadalomban ugyan úgy részesülők a mások szolgáltatásából, mint ahogyan ők az enyémből, de én úgy értettem hogy nem venném el tőlük a vagyonaikat nem fáj a fogam rá. Ha kell tőlük valami ugyan annyit adok érte másból. Ahogyan a világunk működik.


Igen igen tudom, hogy megbüntettnek, mert az olyan, mint te gondolkodás nélkül húzzák a ravaszt parancsra. Egy csapatnyi birka ellen kevés lennék ahogyan már írtam. Ne gyere nekem a nem is ismersz engem szöveggel, mert nem véletlen kötöttél belém. Mivel a kérdésem egy "puha pöc*ű" ember eszméjének felelne meg a 80as években de sőt még 2020ban is ezért te érezted a kényszert, hogy elhordj engem.

2020. aug. 5. 16:57
 8/46 anonim ***** válasza:
93%

"Igen igen tudom, hogy megbüntettnek, mert az olyan, mint te gondolkodás nélkül húzzák a ravaszt parancsra."


Te amúgy elmebeteg vagy? Szerinted mondjuk az elmúlt 60 évben hány embert lőttek agyon európában amiatt, hogy nem voltak hajlandóak bevonulni?

2020. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Magyarországon élek. Nem kérdezett meg senki, hogy szeretnék e állampolgár lennék vagy hogy szeretnék e megszületni egy ilyen világba. Nem kívánságműsor tény is való. De azok az emberek akik osztják az észt lehetnének az én helyembe is és én lehetnék az ő helyükbe is. Persze nem véletlen vagyunk ilyen helyzetben mint most. De ha ők lennének az én helyzetembe hasonlóan vélekednének. Akkor hogy várják el tőlem amire ők sem képesek?


Akármennyire fejlettnek és civilizáltnak gondolja magát az ember még mindig primitívek vagyunk meglátásunk szerint. Ez az egész "egyén értéke, a személyes emberi lét " a demokrácia meséje. Elhitetik velünk hogy érünk valamit csak hogy hatalmat kapjanak aztán kis szolgaként használnak.


Persze egy egész ország táncol pár ember szavára. Azért hallhatnak a parancsra mert félnek attól hogy büntetést kapnak. És azok akik büntetnek azok is félnek hogy büntetést kapnak ha nem büntetnek. Akkor még is hol a szabadság? Megvan az irányítás mindenki fél mindenkitől. Csak egy jó vezető képes irányítani az embereket. De a jó vezetők nem jóra használják adottságukat.


Persze akármennyire zavarhat engem ez az egész dolog. Nem sok embert izgat rajtam kívül. Elfogadnak beletörődnek. Itt gyakori kérdéseken lehetek a szavak embere de semmit se érek vele. Csak az itt lévő emberek véleményére vagyok kíváncsi.

2020. aug. 5. 17:03
 10/46 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem mész el az orosz tajgára? Az gyakorlatilag ingyen van és ott aztán a magad ura lehetsz.
2020. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!