Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kormány a veszélyhelyzet...

A kormány a veszélyhelyzet idején lejárt személyazonosító igazolványok érvényességét meghosszabbította. Akkor lehet az ilyen személyazonosítóval ügyeket intézni?

Figyelt kérdés

Kötelesek elfogadni pl. szolgáltatók?


Magyarázat jöhet.


Mi vonatkozik erre a helyzetre, melyik törvény, rendelet vagy jogszabály?


Kérem, olyan írjon, aki segíteni szeretne, ért a témához, nem pedig, aki osztani akar.


Köszönöm!



2020. aug. 7. 07:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg a meghosszabbítással érvényes, persze.

De a veszélyhelyzet már rég lejárt. Utána nem tudom hány napot adtak lejáratra (nálunk senki semmilyen irattal nem volt érintett, ezért nem tudom), szóval azt kéne tudni, és addig érvényes.

Mivel már vagy két hónapja véget ért a veszélyhelyzet, szerintem inkább újíttasd meg a lejárt okmányaidat, mielőtt beköszönt a második hullám és ismét nem lehet intézni ezeket.

Ugyanakkor ha pl. lejárt a személyid, de a jogsid még érvényes, akkor a jogsit használhatod személyazonosításra.

2020. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fél évvel hosszabbították meg.
2020. aug. 7. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!