Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen célokra lehet felajánla...

Milyen célokra lehet felajánlani az emberi testet a személy elhalálozása után?

Figyelt kérdés

Tegnap írtam ki egy hasonló kérdést, de ott másra kérdeztem rá.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1063..


Ez a kérdés arról szólna, hogy a "maradék felesleges" testrészeimet, amiket nem lehet transzplantálni, milyen célokra lehet felajánlani?


Például a "Bodies" kiállítás nagyon menő (még nem volt alkalmam elmenni, de nagyon szeretnék) és megismerteti a látogatókat a test felépítésével, működésével, mégsem "szeretnék" (ha azt már nevezhetünk engem-nek... magamnak... áhh, értitek) kiállítási tárgy lenni.


Milyen opciók vannak? Mire lehetne felhasználni egy testet, ami a leghasznosabb lenne?


2020. aug. 7. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
az agyat fel lehet ajánlani kutatásra, arra viszonylag kevesen jelentkeznek, de szerintem egy kórházban tudnák megmondani hogy éppen mire van szükség.
2020. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Fiatal, egészséges fiatal nő vagyok, így - ha minden jól megy - egy jó darabig nem lesz aktuális a dolog.

Feltéve, ha idősen, végelgyengülésben halálozom el.


Viszont az is előfordulhat, hogy váratlan esemény történik (pl. elüt egy autó) ezért szeretném majd intézni.


Nem szeretném a szeretteimre hagyni ezt, elég rossz lesz intézni a többi dolgot.

2020. aug. 7. 10:54
 3/4 anonim ***** válasza:
abban az esetben ha baleset során hal meg valaki, akkor azt kell megvizsgálni hogy melyik szervek vannak roncsolódva és melyikek lehetnének alkalmasak donorként. ha jól tudom ilyenkor kell majd a beleegyezésed, illetve még előtte kell aláírni valamilyen dolgot.
2020. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az előző kérdésemből megtudtam, hogy most már beleegyezés nélkül felhasználják az ép belső szerveket transzplantációs célokra (eddig azt hittem engedélyt kell adnom rá)


Viszont az erre alkalmatlan szerveket felajánlhatom különféle tudományos célokra. Ezeket sajnos nem ismerem, azért tettem fel a kérdést.

2020. aug. 7. 11:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!