Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyukám kiküldheti a rendőrség...

Anyukám kiküldheti a rendőrséget utánám és hazavitethet Angliából?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Már hónapokkal ezelőtt meg volt beszélve szüleimmel, hogy kimegyek 3 hónapra angliába a barátommal. A testvére ott lakik már 4 éve és ő adna számunkra szobát. Nyelvtanulás és egy kis plusz pénz reményében mennék ki. A sulival minden le van egyeztetve és elvagyok engedve, csak még egy szülői nyilatkozatot kéne írni. Anyukám az elején azt mondta, hogy azt csinálok amit akarok, apukám meg még pénzt is ajánlott nekem, hogy legyen egy kis kezdő összeg. Ma anyukám kiakadt, hogy mitképzelek magamról, hogy ilyenkor, amikor még suliba kéne járnom, miért akarok kimenni külföldre... Megfenyegetett engem és apumat hogy rámhívja a rendőrséget, ezért apukám elállt mellőlem. Már megvan a repülőjegy is, de nem tudom hogy mennyi joga van anyukámnak. Tényleg rámtudja hívni a rendőrséget azzal az indokkal, hogy elszöktem?

2020. aug. 8. 18:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9.

Oké :)

2020. aug. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 árokpart ***** válasza:
0%
Butaság akinek van érvényes úti okmánya átlépheti Magyarországhatárait szárazföldön, levegőben és vízen is.
2020. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

"milyen suli az, ahonnan elengednek a szüleid megkérdezése nélkül?"


16 éves korig van csak tankötelezettség, utána diák és iskola között nincs kötelező elszámolás azt illetően, hogy a gyerek mihez kezd magával suli helyett.

2020. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 Amennyiben a szülő nem értesíti róla a hatóságot, hogy az engedélye nélkül készül átlépni a határt.

Elméletileg már ahhoz is a szülő beleegyező nyilatkozata kell ha a másik szülővel utazik a gyerek, akkor meg pláne ha egyik sincsen vele. Természetesen mivel az EU-n belül nincs határellenőrzés, így oda menne ellenőrzés nélkül ahová akarna, de a repülőtéren biztosan elkérik a beleegyező nyilatkozatot, különben lazán ki lehetne csempészni gyerekeket.

2020. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező

Anyukádnak joga van megtagadni a hozzájárulását ahhoz hogy elhagyd az országot, akkor is ha megvan a repülőjegy. Nyilván kihagyod a sztori nagy részét, mert nem úgy van hogy eddig benne volt a dologban, ma meg meggondolta magát, hiszen az iskolából is csakis az ő aláírásával kaphattál bármiféle engedélyt.

Amúgy kíváncsi lennék hogy milyen iskola ez ahová nem kell bejárni 3 hónapig mikor még tanköteles vagy - nem hiszem hogy ez tényleg el van intézve. Ehhez magántanulónak kellene lenned, az meg most már nem olyan egyszerű dolog. Egy szimpla kiutazás,nyelvtanulás nem elég nyomós érv ahhoz, hogy megadják.

Fejezd be az iskolát és menj utána.

Vagy várd meg amíg betöltöd a 18-t és utána oda mész ahová akarsz!

2020. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nyelvtanulás és egy kis plusz pénz reményében mennék ki."

Kösz, ez a kis nevetés kellett estére. Tehát otthagyod a sulit, végzettség és nyelvtudás nélkül készülsz külföldre, ahol reméled, hogy majd lesz valami. =D Hát ez óriási!

2020. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!