Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elütök valakit vagy koccano...

Ha elütök valakit vagy koccanok autóval, de nem merek megállni akkor mi fog történni?

Figyelt kérdés

Mindig annyira félek ettől, van egy szabadelvű falu ahol mindig átmegyek mert arra van a melóhely és gyakran szaladnak ki gyerekek ezért én 30km/h -val szoktam arra menni úgy, hogy a féken van a lábam. Mindig arra gondolok, hogy bárhonnan kiszalad valaki elütöm és segítenék azzal elveretném magam ( gondolom szerintetek jogosan, meg meg is érdemelném ) így ha mondjuk elütöm és lassan gyök kettővel haladva hívnám a segélyhívót és mondanám, hogy féltem megállni , mert ( és itt mondanám a falu etnokultúrális hovatartozását ) , de a környéken leszek.


Akkor ezzel segítségnyújtás elmulasztását követem el vagy betudható annak, hogy védem a paraszt bőröm?


Másik félelmem, hogy kifordul elém egy integrálásra szoruló sofőr , és koccanunk akkor ő fenyegetően lépne fel elhajthatok majd hívhatom a segélyhívót?


Ilyen esetben elveszik a nyomozás idejére a jogsim? Hivatásos sofőr vagyok... tudom, az senkit nem érdekel, de azért megjegyzem.



2020. aug. 8. 22:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Használok kamerát, egyebkent, annélkül egy métert sem teszek meg.
2020. aug. 8. 22:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Olaszliszka után megértem a félelmed, szerintem én is megállnék a következő faluban, onnan hívnám a 112-t pontos utcanévvel, hogy itt és itt vagyok. Inkább ülök pár évet cserbenhagyásért, minthogy halálra verjenek.
2020. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt rá példa sajnos nem olyan régen, hogy egy baleset után nem mert megállni az autós éppen amiatt ami Szögi Lajossal pár éve történt.

Ment kicsit tovább, oda ahol már nem tartott attól hogy elérik és azonnal hívta a rendőrséget, majd bement az őrsre egyenesen és ott várta meg hogy intézkedjenek. Ha jól emlékszem akkor el is fogadták ezt megoldásképpen és nem tekintették cserbenhagyásnak.

De hogy más esetben mi történne azt senki nem tudhatja.

2020. aug. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Szituációtól függ a dolog. Mérlegelni kell a helyzetet, valószínűleg a bíróság is figyelembe venné az adott körülményeket, ha megvádolnának.


De ha nem is állsz meg a helyszínen, hanem tovább mész biztonságosabb helyre, de gyorsan, minél előbb hívod a mentőket, rendőröket, akkor az szerintem nem számít cserbenhagyásnak. Ez esetben nem arról van szó, hogy el akarsz menekülni a hatóságok, jogállami felelősségre vonás elől és teljesen magára hagyod az áldozatot.

2020. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Cserbenhagyásért elítélnek.
2020. aug. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencsés vagy, és nem volt sérült (ez koccanás esetén lehetséges), akkor "csak" cserbenhagyás.


Ha sérült is volt, akkor segítségnyújtás elmulasztása, ami sokkal súlyosabb, csak ezt nem szokták tudni az emberek, és - tévesen - mindent cserbenhagyásnak hívnak.

2020. aug. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Olyankor bele kell taposni a gázba, és még a szomszéd faluban sem megállni. Attól nem kell félni, hogy cserbenhagyásos ügy lenne belőle, mert ezek analfabéták, így nem tudják leolvasni a rendszámodat.
2020. aug. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De a kamera igen.


Meg a lelkiismeretem.


Akkor el kell magam veretni, lényegében?

2020. aug. 9. 09:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Felesleges kockazat. Ha lehet messze elkene kerulni az ilyen helyeket. A legjobb lenne, ha a terkepeken feltuntetnek ezeket a jogon kivul teruleteket, hogy a normalis emberek a kozelebe se menjenek.
2020. szept. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 mindenhol vannak. Sehova ne menjél. Teszkó elött elütsz egyet, jön azonnal 10 elkapni. El kellene menni,csak ugye az ketséges.
2020. szept. 13. 00:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!