Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lejárt a személyim és most...

Ha lejárt a személyim és most csináltatok újat lehet problémám?

Figyelt kérdés
Április közepén járt le, de a veszélyhelyzet eltörlése után nem mentem rögtön...
2020. aug. 9. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. En tavaly egy ev utan csinaltattam meg, mert mentem kulfoldre. Nem szoltak semmit. Mondtam a nonek raadasul, hogy olyan tragya lett a jogsikepem, hogy ez egy trauma,es nem mertem jonni...
2020. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a személyi, ha van másik érvényes azonositásra alkalmad igazolványod: jogsi vagy útlevél
2020. aug. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#2 Ez így nem pontos. Csak nem kötelező, hogy a személyi igazolványával igazolja magát bizonyos esetekben.
2020. aug. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, semmi problémád nem lesz. Nagyon gyakori hogy késve veszik észre, hogy lejárt az igazolvány. Mi tavaly az induláskor vettük észre, hogy már lejárt a fiam személyije, mert a 18. évével akkor is lejár, ha előző évben lett csináltatva. Nem volt belőle gond, pár órán belül már volt a kezünkben egy ideiglenes személyi, ami az utazáshoz elég volt abba az országba (van ahol nem fogadják el, mint Románia sem). A határátkelőhelyek közelében is van okmányiroda, hogy aki ott veszi észre hogy lejárt az igazolványa, azonnal csináltathassa.
2020. aug. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3, nem kötelező és kész

De ha szerinted igen, akkor mondd már meg, melyik jogszabály szerint, mert ez nem ír ilyet!


[link]

2020. aug. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 Igazad van, én tévedtem, ráadásul egyértelműen benne is van: "A polgár köteles a személyazonosító igazolvány kiadását igényelni, ha nem rendelkezik más érvényes, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolvánnyal. "
2020. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt nem tudom, hogy minden esetben jó-e a jogosítvány (az is van nekem), mert például a banktól szóltak, hogy látták a rendszerben, hogy lejárt és csináljam majd meg. De amikor nyitottam a számlám, akkor nem volt jogsim, és nyilván csakis személyivel igazoltam magam.
2020. aug. 10. 10:22
 8/13 anonim ***** válasza:

7, a bank azért szólt, mert más igazolvány nincs náluk leadva

amúgy nem mindenre jó a jogsi, ugyanis az útlevéllel és a személyivel ellentétben külföldre utazáshoz nem jó (EU-n belül sem)


bár mondjuk ismerek egy fickót, aki kétszer úgy járta meg repülővel Németországot, bécsi indulással, hogy csak a céges belépőkártyája volt nála, mert a tárcáját otthon hagyta XD - sem oda, sem visszafele nem nagyon akadékoskodtak....mondjuk a csávó havonta 2-3 alkalommal repült akkoriban, lehet már megismerték messziről

2020. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Az EU-ban a schengeni határon belül vagyunk és ennek pont az a lényege, hogy nincsenek belső határok - vagyis ellenőrzés nélkül mehetünk ahová akarunk mi is, meg az áruforgalom is. Nagy volt az esélye hogy nem fut bele semmi ellenőrzésbe és nem lesz gond ha nincs nála semmi papír.

De azért szerencséje is volt. :)

2020. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9, repülővel utazás során nincs az az isten, hogy ne legyen ellenőrzés (amúgy volt is), vicces lenne, ha bárki felszállhatna ellenőrzés nélkül, Schengen ide vagy oda
2020. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!