Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölhetek e a következő...

Örökölhetek e a következő helyzet fényében?

Figyelt kérdés
Nevelőapám kitúrna a vagyonból halála után, megteheti e ha ugyan nevelt gyereke vagyok de 38 éve velük lakom és anyàmat is kiturhatja e ha ugyan elvaltak de ujra 38 éve egyutt vannak de mar elvaltként papir nelkul es anyam lakcimkartyaja ide szol enyem viszont egy ideje nem de itt lakok. Apam ugyanis akinek meg van harom gyereke abbol csak kettőre hagyna a vagynat egyet kiturva mivel vele nem tartja a kapcsolatot minket engem nevelt fiat es anyamat teljesen kitagadva.. ha igy vegrendelkezik akkor van e kovetelesi jogom nekem es anyamnek amennyiben ugyvednel hitelesiti a vegrendeletet?

2020. aug. 10. 10:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, kiturhat mindkettőnket
Igen engem kiturhat de anyamat nem
Nem egyikőnket sem
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Jár neked a köteles rész, attól függetlenül, hogy apád "kitagadott"-e téged.
2020. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tehát jelenleg anyád a volt férjénél lakik, te pedig nem lettél anyád férje által örökbe fogadva.


Így egyikőtök sem örököl semmit tőle, nem kell kitúrnia, hiszen nem jár semmi törvény szerint. Ha végrendeletet ír, akkor sincs nektek köteles rész.

2020. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te nem örökölsz semmit, nevelt fia vagy csak, nem vérszerinti vagy örökbefogadott, ha anyukádtól elválik, akkor a válásnál anyukád kérheti a házasságban szerzett közös vagyon felét, de válás után már ő sem örökölhet.
2020. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, láttam, hogy már elváltak. Így semmi.
2020. aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Élettárs és nevelt gyermek is csak akkor örököl, ha erről az örökhagyó végrendeletben külön rendelkezik. Azaz végrendeletet sem kell írnia ahhoz, hogy csak a törvényes öröklés rendje szerinti örökösei (két fia) örököljenek.
2020. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Regen tudom hogy igy vilt de allitolag valtozott a jogszabaly hogy ne tudjon kisemmizni
2020. aug. 13. 11:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem változott.


Lásd Ptk. HARMADIK RÉSZ - TÖRVÉNYES ÖRÖKLÉS

[link]


"Az örökhagyó által nevelt gyermek vagy mostohagyermek azonban öröklési jogilag sem az örökhagyó gyermeke, nem törvényes örökös." mondat Kormányzati Portálon:

[link]


Ügyvédi irodák is idézik:

[link]

[link]

[link]

2020. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!