Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon torrent oldalt...

Magyarországon torrent oldalt üzemeltetni legális lenne?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy konkrétan helyileg Magyarországon. nCore az talán franciaországi, bár sokan mondják ott is csak egy proxy van és tovább kellene menni hogy megtalálják hogy melyik országban is van pontosan.


Olyan indokokat találtam hogy a torrentfájlok megosztása azért lenne legális, mert az olyan tartalmakat nem tartalmaz direktül ami jogsértő, hisz csak egy meta-adatot tartalmaz amit egy torrent kliensel meg tudsz nyitni és rácsatlakozni arra a peer to peer hálózatra ahol a felhasználók egymással osszák meg tehát töltik le és fel egy egymásnak-egymástól a tartalmakat: [link]


2020. aug. 11. 12:36
A kérdező szavazást indított:
Legális
Legális de úgyis lekapcsolnák, max törvényt módosítanának
Nem legális, leírom hozzászólásba miért
12 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez nem az informatika kategória azért sokan nem tudják hogy működik a torrent, azok vagy a wiki linket olvassák el vagy inkább ne szavazzanak, köszönöm
2020. aug. 11. 12:38
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Tpb t már próbálták lekapcsolni de nem lehet, vagyis maga a torrent szerintem illegális.
2020. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Addig, amíg csak és kizárólag szabadon terjeszthető anyagokat forgalmaz a torrentoldalad, legális a dolog.
2020. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen de az nem magyar mégcsak olyan értelemben sem mint az nCore.


Engem az érdekelne hogy Magyarországon (helyileg) ha lenne, legális lenne-e.


Tpb is szerintem olyan mint az nCore tehát oké hogy célközönség USA, de tuti valami afrikai-ázsiai országból fut.

2020. aug. 11. 12:47
 5/9 A kérdező kommentje:

3/4


A torrent oldalaak csak torrent fájlokat forgalmaznak, ezek egy kis fájlok kizárólag meta adataokat tartalmaznak, tehát képet videót játékot stb nem.


Kérlek olvasd el a wiki linket.

2020. aug. 11. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

3 hogyne, szerinted ki terjeszt szabadon terjeszthető dolgokat torrenten.

Kijön egy játék már aznap fent van a tört verzió.

2020. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem véletlen van az összes tracker külföldi szolgáltatóknál. Sehol sem legális a torrent, amennyiben illegális megosztásokhoz ad segítséget.


Viszont nem tudják őket elkapni, ha jól csinálják. Az sem véletlen, hogy nem nagyon vannak premier filmek a jobb oldalakon.

2020. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
már jó ideje nem feszegeti a témát a kormány, olyannyira része lett a torrentezés a magyar átlag ember életének, hogy gyakorlatilag politikai öngyilkosságot követne el aki megpróbálna fellépni ellene.
2020. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kérlek ne keverd a trackert a weboldallal. A kérdés csak a weboldalról szól.


Sőt nem is feltétlen szükséges saját trackereket üzemeltetni egy torrent oldalhoz...

2020. aug. 11. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!