Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy kutyát felhergelnek és...

Ha egy kutyát felhergelnek és úgy harap meg (súlyosan) valakit, akkor terheli felelősség a kutya gazdáját vagy ilyenkor a törvény kivételt tesz?

Figyelt kérdés

Tehát bizonyíthatóan felhergelnek egy kutyát, tegyük fel van kamera, az meg mondjuk leharapja a hergelő ujját teljesen, tehát maradandó súlyos sérülést szenvedne.


Ugye ha egy kutyát felhergelnek akkor hiába járt kutyaiskolába évekig, hiába fajtiszta, mindig nyugodt, megtörténhet.


2020. aug. 14. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol harap. Ha közterületen, akkor mindenképp a tulajdonosé a felelősség.
2020. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Jól mondja. Közterületen szabályszerűen kutyát csak pórázon és szájkosárral szabad sétáltatni, így eleve nem fordulhat elő olyan eset, hogy a kutya harap. Na meg a gazda is közbe tud avatkozni a hergelővel szemben.


A kutyatulajdonos magánterületén (otthon, nyaraló) viszont nem kell szájkosár, lánc, stb. csak biztonságos kerítés. ha valaki benyúl, hogy hergelje a kutyát, vagy eleve bent van, akkor magára vessen.

2020. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen úgy értettem hogy a kerítésen átnyúl.


Nyilván amikor én is ott vagyok pl sétáltatásnál akkor ez nem fordulhat elő, max ha engem támad be pár c. de akkor meg az súlyosabb hogy engem megvertek mint az hogy a kutyám megvédett.


Amúgy tuti kötelező a szájkosár? Mert én erről még soha nem hallottam, csak tömegközlekedési eszközök saját szabályzatában (nem törvényben) van benne. És még csak nem is mindben.

2020. aug. 14. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Tévedtem, szájkosár sétáltatásnál általánosságban NEM kötelező.

[link]


"Közterületen szájkosarat használni közforgalmú közlekedési eszközön (kivéve vakvezető és a mozgáskorlátozottakat segítő kutyákat), illetve az állat jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell, vagy amennyiben a hatóság az ebet korábban egyedileg veszélyesnek minősítette. Szájkosár használatára önkormányzati rendelet nem kötelezhet.


A kutyára felügyelő személy a kutyapiszkot köteles a közterületről eltávolítani.


Az ebre közterületen felügyelő személynek magánál kell tartania az állat oltási könyvét a veszettség elleni megfelelő immunizáltság bizonyítása céljából."

2020. aug. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!