Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez mégis mi lehetett, vagy...

Ez mégis mi lehetett, vagy ilyet lehet-e csinálni? A rendőrségtől is kereshettek?

Figyelt kérdés

Fiatalkorú személy vagyok, 16 éves.

Ma, delután 3-kor csöngetett egy idősebb nő, hogy engem keres. Édesapám meg édesanyám nem volt itthon, de beengedtem. Azt mondta, hogy közvélemény kutatást csinál, rádiós körben. Amikor megkérdeztem tőle, hogy honnan tudja a címem, azt mondta, hogy: "Az nem egy olyan titkos dolog." (Mármint a címem.)

Leültünk és egy tableten töltetett velem ki kérdő ívet. A kérdőív:

- fel volt sorolva újságok, es melyiket olvasom azok közül.

- amelyiket beikszeltem újságokat, hányszor olvastam.

- van-e mobiltelefonom, laptopom, asztali számítógépem.

- milyen jellegű dolgok érdekelnek (pl.: divat, erotika, kül- és belpolitika, stb.)

- hol tájékozódom

- hol használom a google térképet, hol nézek filmet

- édesanyám és édesapám végzettsége

- testvérem kora

Végül meg kellett adnom a telefon számomat és a szüleim nevét. Volt egy lapja a nőnek, amiről csak annyit tudtam leolvasni, hogy Keresett személy: XY (én nevem). Ez mi volt? A rendőrségtől kereshettek?

Végül a nő adott 500 ft értékben egy ajandékutalványt, amit a Tescoban felhasználhatunk és egy kártyát, aminek a hátoldalán egy istenes idézet van.


2020. aug. 15. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy százas az tuti. Neharagudj de pisztolyt tartottak a fejedhez hogy ezekre önként válaszolj?! Én eleve be sem engedtem volna, nemhogy ilyen személyes infókat kiadni ráadásul a szüleidről is... Ők tudnak róla?
2020. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"kártyát, aminek a hátoldalán egy istenes idézet van"


Jehova tanúi gyanús. Ők szoktak ilyeneket adni, vagy postaládába dobni, vagy becsengetnek...

2020. aug. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
21%

Nanana! Azért szépen! Egy 16 éves gyerekről beszélsz. Nem tudhatod, hogy erőszakos volt-e a nő vagy sem. Nyilvan ez nem mentség, de egy 16 éves gyerek még nem biztos, hogy tudja, hogy kit engedhet be, vagy kit nem.

Kérdező, biztos, hogy nem a rendőrségtől kerestek, mert ők nagyon jól tudják, hogy fiatalkorú gyermeket csak szülő jelenlétével vagy beleegyezésével hallgathatnak ki. Talán valami újsággal kapcsolatos felmérés volt, vagy a fiatalok igenyeit mérték fel, de akkor sem kérdezgethettek volna ki a szüleid beleegyezése nélkül. Az meg, hogy a lakcímed nem egy titkos dolog, az hülyeség. Nem úgy van, hogy bemegyek valahova és akkor mondom, hogy XY lakcímét add már ki nekem.

2020. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nekem nem hogy 16-évesen, de 10-évesen sem szabadott beengedni egy idegent a házba, ha egyedül maradtam otthon. Kaptam is volna a szüleimtől ha ilyet megteszek... 16 évesen már fiatal felnőtt, nem annyira gyerek valaki hogy ne lásson át dolgokon.
2020. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta, hogy közvélemény kutatást csinál, rádiós körben. "


Én itt rövidre is zártam volna a dolgot, nagyon egyszerűen.


: - Köszönöm szépen de nem kívánok részt venni semmilyen közvélemény kutatáson. Viszont látásra! Ennyi.


A többi a te döntésed volt nyilván hogy belementél ebbe...

2020. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

1) kiskorú vagy, nem fiatalkorú (fiatalkorú büntetőügyben lennél)

2) 16 évesen mi a fæsznak engedsz be egy vadidegen nőt, aki hülyeségre hivatkozik???? Pláne minek adsz meg neki személyes adatokat????

2020. aug. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

És te 16 évesen idegeneket engedsz be a házatokba, és még az adataidat is maradéktalanul megadod?


Ne haragudj, de gyengeelméjű vagy?


Amúgy meg kiskorú vagy, hacsak nem büntetőeljárás alanyává váltál, és remélem, hogy az egész kérdés kamu. A rendőrség természetesen nem így keresne, ez jó esetben csak valami marketinges reklám-dolog volt, rossz esetben majd felhasználják az adataidat. Még rosszabb esetben felmérték a házatokat későbbi kirabláshoz.

2020. aug. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!