Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy munkáltató nem ad ki a...

Ha egy munkáltató nem ad ki a dolgozóinak bérelszámolási lapot, azt a munkavédelmi felügyelőség, valamint a bíróság, hogyan minősíti ezt a hiányt?

Figyelt kérdés
A Munkáltató több hónapon keresztül nem adott ki a dolgozóinak bérelszámolási lapot, a dolgozók kérelmére sem. A béreket utalással kapták meg a dolgozók. De soha nem a dolgozott munkaórák alapján számolta a munkáltató, hanem rendszeresen minden hónapban, 40 - 60 órával kevesebbet számolt és utalt. Aki reklamált elküldte a munkaadó. A munkaadó többször is azt hangoztatta, hogy vegye mindenki tudomásul azt, hogy Pintér Sándoré ez a munkaadó. És???? Arra nem vonatkoznak a törvények????? De már az egész Ország vagyonvédelmi munkáltatóit felvásárolta, az órabéreket letörte 650 Ft - 700 Ft összegre, ami az alap órabért jelenti. Ez ellen nem lehetne tenni valamit, hogy ez a szakma ne így működjön?
2020. aug. 16. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom trollkodsz-e vagy csak tényleg olyan naív vagy hogy elhiszed amit egy szabálytalan munkaadó állít (gyanítom az első).

Jelentsd fel a céget és ennyi. Ha hónapok óta nincs rendes bérelszámolás az súlyos kihágás. Tök mindegy hogy kinek a cége, ha senki nem szól róla a hatóságnak hogy szabálytalanság van, akkor nem fogják tudni és nem is lesz lehetőségük tenni ellene.

Remélem nem ugyanaz vagy aki hónapok óta újabb meg újabb ostobaságokat ír ki kérdésnek a vagyonőrökkel kapcsolatban.

"Ez ellen nem lehetne tenni valamit, hogy ez a szakma ne így működjön?"

DE! TEGYÉL végre valamit! Jelentsd be, szólj a hatóságnak és ne itt panaszkodj, mert az nem ér semmit. A hatóságnál pedig nem gondolatolvasók ülnek, nem fogják attól tudni hogy baj van, ha GONDOLATBAN követeled hogy fellépjenek.

2020. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Én nagyon ritkán jövök erre a portálra. már több mint egy éve nem léptem be. Vagyonőri munkavállalókról írtam. Jó magam is vagyonőr vagyok, egy településen lévő telephely őrzését látom el, már negyedik éve. Viszont, Igen az új munkáltató az már hat hónapja nem ad bérelszámolási lapokat a dolgozóinak. Azt mondja fellehet jelenteni, nem fog semmi történni, a béreket utalja ami szabályos, ja hogy nem tudja kifizetni a valós órákat, annak az az oka hogy a munkáltató anyagilag nehéz helyzetben van, ezt a választ adja a munkáltató. Én csalás megalapozott gyanúja miatt a rendőrségen feljelentést teszek. Valamint felkeresek egy Közjegyzőt aki fizetési meghagyást készít amit elküld a munkáltatónak.Ennyi elég?
2020. aug. 16. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Elnézést ha nem te vagy az aki itt kérdéseket szokott kiírni!

Első lépésként ne feljelentést tegyél, hanem kérj jogi segítséget!

Ezen a linken egy ingyenes jogszolgálat van, akiknek az a dolguk, hogy munkaügyi kérdésekben segítséget nyújtsanak. Keresd meg a területileg illetékes oldalt a JOGpontok irodák között a felső sorban (kék kis betűkkel) és kérj időpontot. Már ajánlottam más ügyben itt a fórumon valakinek és ő még aznap tudott időpontot rögzíteni amikorra várták is - azt hiszem 2 nappal későbbre. De email-en vagy telefonon is kérhetsz segítséget és ők pontosan tudni fogják hogyan kell eljárnod az ügyben, hogy neked a legjobb legyen.

[link]

Sok sikert!

2020. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!