Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van törvény arra, hogy mennyi...

Van törvény arra, hogy mennyi idő alatt kell megjavítani egy elektromos készülékben a hibát jótállás mellett?

Figyelt kérdés

"19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet

5. § A vállalkozásnak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze."


Ezt találtam. A mikrónk lassan 2 hónapja a szervizben van. Már voltam benn érdeklődni, hogy mégis mikor lesz kész (1 hónap után). A vírusra hivatkozva azt mondta az eladó, hogy lassabban érkeznek meg az alkatrészek. A héten ismét be akarok menni érdeklődni, ha még mindig nem csinálták meg akkor visszakérhetem a pénzem?



2020. aug. 24. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs erre semmiféle törvény. Ha lenne is, hogyan tudnák tartani olyan helyen ahol nem lehetséges? Ezt nem pont az esetedhez írom, csak úgy általánosan. De most a vírus valóban betett szinte mindennek.
2020. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
beidézted...sok sikert a pénzhez!
2020. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen van törvény, be is idézted.


Ez pont a nesze semmi fogd meg jól, ha békéltető testülethez viszed a dolgot akkor is azt mondják ők mindent megtesznek így törvényesek. A max amit prohardveren olvastam 6hónap volt egy ram javítása. Az is törvényes Magyarországon ha törekednek a kijavításra, márpedig úgyis azt mondják hogy igen.


Sok szerencsét, hátha neked nem telik fél évbe, mert mást nem lehet mondani sajnos. Én amúgy paypal-al fizetek, ilyenkor simán nyomnék egy dispute-ot, akkor van az eladónak 1-2 hete megoldani a dolgot mielőtt a paypal visszaadja a pénzem :D Volt már rá példa hogy kellett...

2020. aug. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd látjuk mi lesz :)
2020. aug. 24. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!