Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be akarom perelni a Microsofto...

Be akarom perelni a Microsoftot, van bármi esély rá hogy egy ilyen per megnyerhető?

Figyelt kérdés
Tegnap amikor kikapcsoltam a gépem a rendszer automatikus frissítést akart (aminek egy célja van hogy minél hamarabb menjen tönkre a géped) és sajnos most nem tudtam elkerülni magától megcsinálta, reggel amikor elindítottam alig engedett be a saját fiókomba a rendszer, aztán meglepve tapasztaltam hogy a gépen lévő minden egyes dokumentum pl pótolhatatlan személyes fényképek, videók, letöltött dolgok eltűntek. Szerintem ez abszolút jog ellenes ilyen frissítést ráerőszakolni a másikra, helyrehozhatatlan kárt okoztak, be lehet őket perelni? Vagy bármi esélye egy kisembernek egy ilyen óriás vállalattal szembe?

2020. aug. 26. 09:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Melyik operációs rendszer?

Amúgy nem, olyan frissítést nem csinálnak ami direkt letöröl fájlokat, akkor már rég világbotrány lett volna belőle. Ez inkább személyes dolog, lehet a gépeddel volt valami, esetleg rossz beállítás hogy törölte. Vagy nem is törölte csak rejtetté tette.

2020. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Win 10 van, és pont ez történt amit mondtam, eltűnt minden a frissités után.
2020. aug. 26. 09:14
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Első körben egy szakértővel kell megnézetni, szakvéleményt kérni és utána lehet gondolkozni, hogy mi legyen a következő.
2020. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%

Szerintem először vidd el a gépedet egy szerelőhöz, hátha ő tudni fogja, hogy mi okozhatta a szerencsétlen esetet.

Mielőtt pereskedni kezdenél okosabb lenne kikérni egy szerelő véleményét a dologról.

2020. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, lehet valahol a tárhely mélyén ott annak a fájlok. Mindenesetre csakúgy beperelni nem lehet ilyen sztorival, akárki letörli és bepereli a Microsoftot....
2020. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Mivel:

1) A windows frissítések célja nem az, hogy tönkretegye a gépet (ez a kijelentés önmagában dilettantizmusra utal...)

2) Illetve egy windows frissítés nem töröl le semmit


Ezért ez nyilvánvalóan egy user error.

2020. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Igen ez nem a Windows hibája, mert akkor mindenkinek a világon letörölte volna a fájljait. Mégcsak nem is az egyik verzió hibája mert egy-egy verzióból is millió fut, abból is hatalmas balhé lenne. Ez inkább a számítógéped és annak beállításainak a hibája, max a rendszergazda a hibás.
2020. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"A windows frissítések célja nem az, hogy tönkretegye a gépet (ez a kijelentés önmagában dilettantizmusra utal..."


Aha csak valahogy frissítés után mindig szétcsesződik, pl sokkal lassabb lesz, nem működnek vagy eltűnnek programok stb, nem egyszer tapasztaltam.

2020. aug. 26. 09:38
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
#8 Érdekes, akkor a világ összes felhasználója miért nem panaszkodik erre? Mondom, ez a gépeden valami rossz beállításnak köszönhető hogy ilyenek a frissítések.
2020. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, perlés előtt azért nézesd meg, hogy mi történt. Nekem állandóan frissít a gépem (nem vagyok összeesküvéselmélet-hívő...), és SOSEM történt még ilyen.
2020. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!