Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet YouTube csatornán olyan...

Lehet YouTube csatornán olyan videót feltölteni, ahol gyerekek szerepelnek?

Figyelt kérdés

Bocsi, egy kicsit furán van megfogalmazva, de arra gondoltam, hogy másnak a gyerekeivel forgatnák videót. Hogy van ez jogilag? Kell Egy felhatalmazás a szülőktől?


Például olyanról is lenne szó, hogy benevezhetnek gyerekek saját videókkal, és az én csatornám közvetíti (én rakom fel, természetesen a nagyon gázakat, meg nem kívánt tartalmat kiszűrném)


Meg az is, hogy kiskorú testvérekkel videót csinálok.


Vagy kiskorúak is tehetnek fel videót (14, vagy 16 év felettiek)?



2020. aug. 26. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Engedély kéne, a Google nem fogja kérni, de a szülök így nem fognak fenyomni.
2020. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tehát (írásbeli) engedélyt kellene kérni a szülőktől (valószínüleg úgy, hogy előtte beszélek velük)?
2020. aug. 26. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Írásos szülői beleegyezés a minimum, mert ha ezt jó sokáig csinálod és sok-sok különböző gyerekkel a google-t is érdekelni fogja, ha meg már lesz bevételed, akkor a nav-ot is, és ha egy idő után nagyon jól fog menni, akkor bármelyik szülőt is, aki "oda adta a gyerekét" és bármit bármikor követelhet (pénzt vagy leszedetést).


Ügyvéddel iratsz egy szerződés mintát, amiben a szülő hozzájárul a megnevezett gyermeke megjelenítéséhez a YT platformon (vagy egyéb más soc med felületen) időbeli és földrajzi korlártok nélkül, valamint elfogadja, hogy ezért sem most, sem a későbbiekben nem követelhet sem pénzbeli sem pedig egyéb kompenzálást. Ez a minimum és ezzel még csak magadnak tettél hatalmas szívességet.


Én amúgy nem is engedném ilyen dolog közelébe a gyerekemet, ha ennyire sem képes a tartalomgyártó.

2020. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ok, köszi, ez tényleg hasznos


az egész csak egy ötlet, de hogy aztán lesz-e valami belőle, az majd eldől, sokmindent át kell gondolni

2020. aug. 26. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!