Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Súlyos testi sértésnél jó...

Súlyos testi sértésnél jó ötlet lenne ilyen büntetés?

Figyelt kérdés

Mondjuk eltöri a kezét valaki valakinek akkor az legyen a büntetés, hogy mondjuk addig ellátja a sértettet a bántalmazó, kitörli neki, megmossa a fogát. Ha lábát töri el ágytálazza. stb.


Jó ötlet ? Vagy nem is közvetlen a sértettnek, mondjuk 1 hónapig ezt csinálná valakinek.

Ez onnét jött, hogy ma monda nekem egy retek, hogy kitöri a kezem én meg mondtam neki, hogy akkor ki is fogod nekem törölni. Furcsán nézett.



2020. aug. 26. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nem vagyok benne biztos hogy aki hajlamos az erőszakra, az ideális mások gondviselésére...
2020. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az hogy a sértett házánál járkáljon az nem a legjobb ötlet. Nem biztos hogy nem súlyosbodna, pl nem ölnè-e meg. Hiszen alapból harag van kettőjük között. Ami emiatt csak súlyosbodna. Meg konkrétan addig a pár hétig/hópig ott kellene lakni az illetővel. Nem a legjobb ha így pelegondolsz.

De valami önkéntes munkát lehetne adni az illetőnek, hogy pl egy megállapodásos időben önkénteskedjen x órát. Legyen ez idősek otthona, hajléktalan szálló, vagy más egyéb. Persze valami felügyelő nem ártana mellé a biztonság kedvéért. Ebből lehetne külön állást csinálni. A Belügyminisztérium alá berendezi és rendőrségi kötelékbe, mint pl az iskolaőrök. Nem lenne annyira lehetetlen dolog.

Végülis lenne egy extra büntetés azok számára akik valami rosszat csinálnak, meg létrehozna egy állást.

(Bár amúgy ha neked eltörnék a kezed az illető minimum felfüggesztettet kap, ehhez lehetne hozzárendelni ezt a fajta büntetést. Ha nem felfüggesztett hanem letöltendő, na akkor nem is tudna gondoskodni senkiről.)

2020. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És szerinted ki fogja ellenőrizni, hogy gondját viseli-e? Nagyobb eséllyel töri el neki a másik karják még aznap. Vagy állítsanak őrt mellé? Az sem tudná mivel munkára bírni...
2020. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Buta és egyben kivitelezhetetlen ötlet.
2020. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!