Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rámkötelezhetnek dolgokat?

Rámkötelezhetnek dolgokat?

Figyelt kérdés

Önkormányzati lasában lakuk, ahol benne van a szerzősében hogy a szerződő félnek kötelező iskolába ilyen OKJ-s képzésbe mennie. Én nem írtam alá semmiylen szerződést, Anyukám nevén van minden. Hivogatnak hogy kötelező OKJ-s képzésre menni aki a lakásban lakik. Mondtam nekik nekem időm nem engedi a munkám miatt hogy járjak. Azt mondták ez nem mentség, kötelező.

Ha mégse járok be mit tudnak csinálni?



2020. aug. 27. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Kirakhatnak. Mi lehetne más?

A lakásba kötelezettségvállalással költöztetek be. Az egyik fél teljesítette a szerződésben vállalt kötelezettséget, a másik fél meg nem akarja? Azt is lehet, de akkor tessék venni saját pénzből házat, lakást, vagy bérelni.

2020. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milyen másik fél?

Egy neven van az egész szerződés, és a szerződésben is az áll, hogy akivel létrejött a szerződés, annak kötelező részt vennie, a többi személynek akik ott élnek, csak lehetőség. Akkor nekem miért kötelező ha az egész szerződést Anyukám nevén van? Ő részt vesz mert neki kötelező, nekem meg csak lehetőség. A lehetőséggel nem szeretnék élni, mégis rám köteleztetik? Nemá

2020. aug. 27. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
A másik fél az önkormányzat.
2020. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:
77%
Látni kellene a szerződés pontos szövegét. Így látatlanul senki nem fog korrekt választ adni.
2020. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezt így bemondásra nem lehet eldönteni, ismerni kell a teljes szerződést. Nem fejből elmondva, hanem betűről betűre.
2020. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Annyi biztos ha a kérdező nem írt alá semmit akkor őt nem kötelezhetik semmire (mivel dolgozik így feltételezem 18+), ha a szerződés olyat tartalmaz hogy a családtagoknak kell ezt meg azt csinálni az ő beleegyezésük (aláírásuk) nélkül akkor az a szerződés érvénytelen mert törvényellenes.


Szerintem is csak egy lehetőséget biztosít a szerződés, a önkormányzatnál meg szimplán zaklatják a kérdezőt mert nincs meg a létszámuk.


Mond meg nekik hogy te nem írtál alá semmit.

2020. aug. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Legvégső esetben jelentsd be lakhelykent a mamó házát vagy valamilyen rokonét
2020. aug. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2*Sü ***** válasza:

> Annyi biztos ha a kérdező nem írt alá semmit akkor őt nem kötelezhetik semmire


Az lehet, hogy a kérdező nem írt alá semmit, de az édesanyja igen. Most mondok egy vad példát, ha én kiadom a lakásomat, és a bérleti szerződésben van olyan kitétel, hogy a bérlő csak annak engedheti meg, hogy életvitelszerűen ott lakjon, aki óránként legalább egyszer kézen áll, és a bérlő fia ott él, akkor vagy teljesíti a bérleti szerződés feltételeit, vagy ez azt jelenti, hogy a bérlő megszegte a bérleti szerződést, és így vagy követelhetem, hogy a fia ne lakjon ott életvitelszerűen, vagy kipaterolhatom a bérlőt a fiával együtt. És igen, a bérlő fia valóban nem írt alá semmit, de ez nem jelenti azt, hogy mindennemű kötelezettség nélkül életvitelszerűen lakhat a bérleményben.


Ezért mondom, hogy látni kellene, hogy pontosan mi van a szerződésben. Ennek hiányában annyira értelmes boncolgatni a témát, mint azt kitalálnotok, hogy mit ettem vacsorára.


> Legvégső esetben jelentsd be lakhelykent a mamó házát vagy valamilyen rokonét


A jogszabály úgy fogalmaz: „A lakcímbejelentés és az értesítési cím bejelentésének ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.”

2020. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!