Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor állítják ki a halotti...

Mikor állítják ki a halotti anyakönyvi kivonatot ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Elhunyt a nagypapám egy otthonban élt, de mielőtt elhunyt, rosszul lett, és kórházba vitték,tehát ott halt meg. Megtörtént a temetés is ami vidéken volt,ahol élt, mi Pesten lakunk.A munkáltatóm most szólt, hogy ahhoz, hogy érvényes legyen a két nap rendkívüli szabadságom amit akkor kaptam, kell a halotti anyakönyvi kivonat másolata.Szóltam ezügyben az ottani rokonoknak, de azt mondták, mivel egy otthonban hunyt el, a járási hivatalból ki kell kérniük a másolatot, ami időbe telik. Én pedig úgy tudom anélkül nincs is temetés,és szinte napokon belül megkapja a család a halotti anyakönyvi kivonatot. Most hogy van ez?

2020. aug. 28. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A halálesetet a halál helye (tehát a kórház) szerint illetékes anyakönyvvezető anyakönyvezi. Az anyakönyvvezető ebben az esetben a kórháztól értesül a halálesetről (ők megküldik a halottvizsgálati bizonyítványt). Viszont a hozzátartozónak (vagy a megbízott temetkezési szolgáltatónak) az elhunyt személyi igazolványát és lakcímkártyáját az anyakönyvvezető részére el kell juttatnia. Ha anyakönyvezve van a haláleset, kiadják a halotti anyakönyvi kivonatot. Temetni lehet anyakönyvi kivonat nélkül is, viszont elég gyorsan megy az anyakönyvezés, tehát nekem is furcsa, hogy mi a helyzet vele.
2020. aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt mondták a rokonaim, hogy legyek türelmes mert ez időbe telik ameddig kikérik.De a munkáltatóm rágja a fülemet, nem tudom mennyi időt mondjak neki,egy hét, vagy két hét? Jó lenne ezen túlleni már.
2020. aug. 28. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!