Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a baj a kilakoltatásokkal?

Mi a baj a kilakoltatásokkal?

Figyelt kérdés

Találtam egy posztot, hogy milyen undorító, hogy kitettek egy családot mert elárverezték a házukat. Hát az benne a ciki, hogy egy bűnöző volt családfő, befektetési célra kért pénzt aztán inkább saját magára költötte, pereskedés után meg lefoglalták majd elvitték a házukat.


Aztán ott sírtak a facebookon, hogy milyen jogtalan. Meg mentek elő láncozni random emberek.


Jó, egyedi eset, de akkor is rossz dolog? Mi lenne a jobb? Adósok börtöne?



2020. aug. 30. 20:25
 1/8 anonim válasza:
82%
Szerintem nem rossz dolog. Kövezzetek meg és pontozzatok le nyugodtan . Ha kölcsön kérsz, de nem adod vissza, ne csodálkozz azon, ha kilakoltatnak. Mindennek megvan a következménye
2020. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Ki mondta, hogy jogtalan? Olvasol a fb-pn valakitől egy véleményt. Miért nem tőle kérdezed meg, miért olyanoktól, akik se az írást nem olvasták, se az esetet nem ismerik?
2020. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudok igazságot tenni ebben az ügyben. Egyrészről utálom a kreol brazil nevű kiccaládokat másrészről pedig a nagy görbeorrú göndörhajú bankárbácsikat mégjobban utálom.
2020. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem mert ki lettem bannolva a kérdés miatt. :D
2020. aug. 31. 00:01
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

A dolog többélű.

Ha valaki sokáig nem fizeti a tartozásait és a házára terhelik, kilakoltatják, szerintem ez a hitelezők védelme.

A gond ott van, hogy a kilakoltatások mögött sokszor csalás van. A legismertebb ilyen a "devizahitel" nevű össznépi játék.

Csendes megjegyzés, hogy amennyiben árverésre kilakoltatásra kerül a sor, az ingatlant az értákánek a töredkéért értékesítik. Minden behajtási folyamatban a behajtók "munkadíja" igen jelentős, illetve az ingatlanokat tipikusan mélyen a reális érték alatt értékesítik.

A saját élményem a behajtóval:

Egyszer csak kapok egy levelet a földhivataltól, hogy jelzálogot jegyeztek be az ingatlanomra (???????). Utánajárással kiderült, hogy melyik cég. Újabb utánajárás után kiderült, hogy parkolási bírság. Azt, hogy melyik cég, és az ellenbizonyításhoz szükséges adatokat csak bírósági végzéssel tudtam volna megszerezni. Végül kifizettem az összeget (szerintem azóta is emlékeznek rám. "Kicsit precízkedtem" velük, illetve apróban fizettem)

Ez egy kisebb összeg volt (pár 10 000 Ft), de csinálnak ilyet nagyban is.

A kilakoltatást meg lehet akadályozni, ha te magad adod el az ingatlant, jelentősen magasabb áron, mint a végrehajtó, de ha a maradék pénz nem elég a lakhatáshoz, akkor az sem megoldás.

2020. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pont az a lényege a lefoglalasnak, hogy ne tudja eladni.
2020. aug. 31. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ingatlannál jelzálogot tesznek a tulajdoni lapra.onnantol az eladás csak a jelzálogossal együtt lehetséges.
2020. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De azt a bank dobja rá.
2020. aug. 31. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!