Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy van-e szolgalmi jog a nyaralónkon?

Figyelt kérdés

Szomszéd felőlünk kapja a gázt, a bejövő vizet, egyebek. Régen jó kapcsolat volt, papámék megengedtek nekik mindent baráti alapon.

Mára megváltozott minden, eladáson is gondolkodunk. De papa nem tudja, nem emlékszik, hogy szolgalmi jogot bejegyeztek-e évtizedekkel ezelőtt, vagy sem. Papírjai nincsenek erről.

Honnan tudhatjuk meg?



#jog #szolgalmi jog #nyaralón
2020. aug. 31. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
földhivatal.
2020. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ott kikéritek a részletes tulajdoni lapot, azon rá van írva, hogy mivel van megterhelve. Lehet, hogy nem is kell személyesen elmenni, és hivatalosat igényelni, hanem csak az ügyfélkapun megtekinteni, valahogy azt is lehet tudtommal.
2020. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
... csak azért, mert a hivatalos tulajdoni lap az kb. 8000 forint, az ügyfélkapus meg ingyenes.
2020. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Komolyan? Az jó lenne, de ügyfélkapun sose találok meg semmit. Sokszor böngésztem pedig már, és ilyenre nem is emlékszem.

Belemélyedek majd.


Addig is, esetleg tudod, vagy valaki tudja, így kisujjból, hogy merre klikkeljek ügyfélkapun belül?


És most jut eszembe, nem az én nevemen van, hanem papus nevén a nyaraló. De neki nincs ügyfélkapuja, csak nekem. Úgy is bele nézhetek?

2020. aug. 31. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:

felhívod az ügyfélkapus kontaktot, és megkéred, hogy szájbarágósan magyarázza el, hogy hogyan kell ezt megnézni, hogy találod meg. Ne parázz, ha fél óráig tart, akkor fél óráig tart.

Szerintem lehet, hogy akkor el kell menni a kormányablakhoz, vagy a NAV-hoz, és nyittatni neki egy ügyfélkaput, vagy elmenni a földhivatalba. De húzzatok bele, mert a járvány miatt majd megint gondok lehetnek.

2020. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!