Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi időm van telejesíteni...

Mennyi időm van telejesíteni a szomszéd kérését mielőtt a közjegyzővel karöltve feltörik az ingatlanomat?

Figyelt kérdés

Az ország másik végén van egy örökölt ingatlanom, a szomszéd szeretne 3-4 teljes napig átjárni hogy karbantartsa a falát (gondolom festene).


Jelenleg nem tudok 3-4 napig ott tartózkodni ezt meg is mondtam neki, majd hívott a közjegyző hogy ha nem lesz teljesítve akkor előbb utóbb fel lehet törni majd lakatossal az ajtót. Persze időt nem tudott mondani, őszintén olyan suttyó közjegyzőnek tűnt nekem a telefonba aki csak azért kapta a munkát mert volt protekciója.


Mi erre a törvény?


2020. aug. 31. 13:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ezt jó lenne tudni, de nem hiszem, hogy csak úgy betörhet, főleg úgy, hogy te is szeretnéd tisztázni a dolgot, de nem lehetsz ott
2020. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 mindentudó99 ***** válasza:
48%
Ha az udvarba akar bejárni miért nem adsz neki kulcsot? Ha attól félsz elkop valamit akkor azt nár rég ellphatták ha úgy se vagy ott soha
2020. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Na gondoltam hogy valaki ad egy kitérő választ. Azért nem akarok mert az udvarba csak a házon keresztül lehet bemenni és nem üres a ház. Plusz nem ezen a nyáron barnultak le ha érted...
2020. aug. 31. 14:14
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az igaz, hogy biztosítanod kell neki, hogy karban tarthassa a házát:(
2020. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy az lenne a legjobb, ha (hivatalosan) közölnéd vele (bejegyzett levél), hogy addig várjon, amíg ott vagy, majd akkor tisztázod vele, és nem akard akadályozni, hogy ő felújítsa az ő falát


(1es vagyok)

2020. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az érthető, hogy nem akarsz a szomszéd kedve szerint lecuccolni az ország másik végébe napokig amíg ő falat javít, de sajnos valóban köteles vagy őt beengedni. /ez adásvételi szerződésekben is rögzítve szokott lenni, ahol olyan a telek-ház elrendezés, mint nálatok/

Nem tudni mennyire indokolt ott a javítási munka, lehet neki éppen kidőlni készül a fal te meg úgy gondolod majd várjon amíg odatalálsz. Szerintem az lenne a legtisztább, ha az adott jegyzőn keresztül elintéznétek, esetleg keresnél egy "sajátot" majd a kettő egymás között lebonyolítaná a kulcsozást, leltárba vennétek a hivatalos engedélyen belül, hogy mi van a lakásban. Onnantól a jegyző is felelős a dologért.

2020. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Ez egy maghatározott cselekmény. Bírósági végrehajtás útján kényszeríthető ki, hogy beengedd vagy ha nem felnyitják. Hónapok.
2020. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

És akkor a házon keresztül viszik a maltert, létrát, állványt?

Akkor inkább másszon át a falon egy létrán

2020. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
7! Hivatalosan, amennyiben nem öröklés hanem tényleg ahogy én is írtam adásvétel, abba nagyon is belefogalmazzák, hogy köteles X napon belül beengedni, hiszen az a saját fala. Ha az életveszélyessé válik, kidől, akár életet is követel akkor meg őt veszik elő, hogy nem ügyelt a háza állapotára holott a szomszéd nem akarta beengedni. Nem kell ehhez bírósági végzés, hogy a SAJÁT falát megcsinálhassa. Szólt miatta, úgy illik, ha kap rá lehetőséget belátható időn belül.
2020. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolsó linkeld be a törvényt kérlek.


Mellesleg májusban semmi baja nem volt a falának, ezért írtam hogy gondolom csak festeni akar... De ti már olyan elméleteket gyártotok hogy eszem megáll.

2020. aug. 31. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!