Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem nyomtathatok pénzt?

Miért nem nyomtathatok pénzt?

Figyelt kérdés
nyilván tudom vannak rajta csikok, ábrák, de ezzel a sarki kisboltos nem foglalkozik. Mi lenne ha kinyomtatnék egy kis pénzt, elmennék a sarki kisboltba és vennék ott valamit? A KÉRDÉS 100%-ig ELMÉLETI!!!

2020. szept. 4. 06:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Lecsuknának.
2020. szept. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Bankjegy hamisításnak nevezik, és letöltendő jár érte.
2020. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem is tudtam, hogy már 5-6 évesek is írhatnak a GYK-ra... :-DDD
2020. szept. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Olvasd el a büntető törvénykönyv megfelelő paragrafusát!


[link]


Már az előkészületekért 3 év börtön jár!!!


"(3) Aki pénzhamisításra irányuló előkészületet követ el, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2020. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Rendben van, nézzük elméleti alapon:

mint nyilván tudod, a papírpénznek nincsen önálló értéke. Az éppen forgalomban levő összes pénz értéke attól függ, hogy milyen más értékek (pl. arany, egyéb javak) vannak mögötte.

Tehát, ha te kinyomtatsz mondjuk 1 millió Ft-ot, akkor a TÖBBI pénz értéke ennyivel fog csökkenni.

Mivel pedig a pénz természete olyan, hogy a 90%-a az emberek 10%-ánál van, ezért 900000 Ft-ot loptál néhány olyan embertől, akinek - balszerencsédre - bőven van annyi pénze és akkora hatalma, hogy megkeressenek téged, aztán betegyenek egy kevéssé kellemes, hűvös helyre, ahol aztán ledolgozhatod nekik ezt az összeget.

2020. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hamisítás, kapsz érte pár évet.
2020. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért a pénz meg a rendes papír anyaga között óriási különbség van tapintásra is, aki nem seggrészeg az észre veszi.
2020. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Moneyprinter go brrr... :)
2020. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A bankjegyhamisítást a törvény bünteti. De abban nem vagyok biztos, hogy nem nyomtathatsz pénzt, csak az nem lehet megtévesztő.


Egyébként még a Kétfarkú Kutyapárt ellen is indult eljárás bankjegyhamisítás miatt, bár nem tudom, hogy milyen végeredménnyel zárult, ha lezárult.


Pedig nem is ilyen szándékkal készítették.


Viszont lehet, hogy te készíthetsz saját pénzt, aminek te vagy a kiadója, a péznem meg pl. "sörnyi". De nem lesz hivatalos pénznem, de talán valahol elfogadják. Ha megállapodsz a sarki trafikossal, és ő van olyan hülye és belemegy, akkor fizethetsz nála talán ezzel.

De nem tudom, hogy ez hogy történik, lehet, hogy ennél bonyolultabb a dolog, hiszen a sörnyivel fizetés után is kell nyugtát adni és adózni, arra meg a jelenlegi pénztárgépek alkalmatlanok, ill a NAV sem ismeri, tehát kell minimum velük is egyeztetni, meg kell, hogy legyen valami fedezet, egy rakás engedély meg nem tudom mi kell még hozzá, és a nyakadon ül mindenféle hatóság.

2020. szept. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyomtathatsz, de bűncselekmény...😮😮
2020. szept. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!