Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Jogilag kötelezhető-e egy...

"Jogilag kötelezhető-e egy egészséges ember arra, hogy alávesse magát egy olyan beavatkozásnak - a saját és legfőképpen mások érdekében - ami nála esetlegesen maradandó elváltozást okoz?" Erről neked mi a véleményed? Mit mond erről a jog?

Figyelt kérdés

Az idézet egy videóból származik, melyben egy televíziós adás keretein belül vetett fel 2015-ben Dr. Kürti Katalin gyermekorvos.

A videót is mellékelem:

[link]


Mivel épp egy világot érintő járvány kellős közepét éljük meg épp, ami ellen még nincs oltás, de ha lesz, és esetleg ha köteleznék (ismétlem: HA) , akkor úgy vélem, érdekes a kérdés.



2020. szept. 4. 19:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Engem biztosan nem fognak kötelezeni, inkább börtönbe megyek mintsem beadassak egy új vakcinát. Én nem leszek kísérleti majom.
2020. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 tgt ***** válasza:
18%

Az ilyen oltásellenes hülyék miatt jönnek vissza régen elfelejtett betegségek.

Kürti Katalin egyébként egy homeopata szélhámos.

2020. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2-es nem az a lényeg, hogy kitől idéztem, hogy a személy mivel foglalkozik, hanem maga a felvetett kérdés a lényeg.


Neked mi a véleményed a kérdésről?


Kötelezhető-e egy egészséges ember arra, hogy alávesse magát egy olyan beavatkozásnak - a saját és legfőképpen mások érdekében - ami nála esetlegesen maradandó elváltozást okoz?


Igen?

Nem?


Miért?

2020. szept. 4. 20:27
 4/20 tgt ***** válasza:
25%

A védőoltásoknak minimális egészségügyi kockázatai vannak, az előnyei viszont felbecsülhetetlenek az egyén számára és a közösség számára is.

Ezért tehát igen, kötelezhető.

2020. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

#2 Az ilyen birkák miatt pedig amilyen te is vagy mernek a hatalmak egyre embertelenebb törvényeket hozni és ránk erőszakolni, mint pl a maszkhordás.


Egy buszsofőrnek szerinted normális, hogy maszkot kell viselni? Ha annyit kéne vezetnen maszkban mint nekik, biztos rég rommá törtem volna az autót/kinyírtam volna valakit egy zebrán mert kb 5 perc viselés után már oxigénhiány lép fel nálam.

Szóval javaslom, hogy zebrán alaposabban nézz szét inkább mert te is áldozata lehetsz ennek a hülyeségnek amit elviseltek.

2020. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 tgt ***** válasza:
50%
A maszknál jelenleg nincs jobb védekezés a koronavírus ellen, tehát igen, kell maszkot viselni.
2020. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

#6 És mégis mi ellen védekezel egész pontosan? Mielőtt az arcodra húztad azt a maszkot ezt mérlegelted magadban?


Jóval nagyobb eséllyel halhatsz bele a maszkviselés következményeibe - és vegyük alapul az általam felhozott példát - ugyanis ha a sofőrnek a maszk miatt oxigénhiány lép fel és dekoncentráltabbá vál/ne adj isten elájul melynek következtében elszabadul 20 tonna vas, sokkal nagyobb pusztítást fog okozni mint a koronavírus egy egész hónap alatt.


Szóval gondolkodj már mielőtt cselekszel. Láttam már maszk miatt elájulni és megsérülni embert, tudom miről beszélek.

2020. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

4-es! Azért a mostani "minimális egészségügyi kockázatai vannak"- kijelentést még nem állíthatod, egyrészt, mert még NINCS kész oltóanyag. Így nem lehet megmondani mennyi kockázata van, mennyi nincs egy olyan dologról, ami még nem is létezik.


Másik, hogy több fajtával is próbálkoznak, például az egyik új technológián alapszik, a hírvivő RNS-molekulák felhasználásán alapul. Ami pedig új, annak nem tudjuk milyen hatása van hosszú távon (mondjuk nincsenek adatok 5-10 év múlva milyen egészségügyi kockázatai vannak). Amiről meg nem tudjuk, milyen hatással bír hosszú távon, az egyáltalán nem "minimális" kockázati tényező!

2020. szept. 4. 20:47
 9/20 tgt ***** válasza:
59%

7-es: " És mégis mi ellen védekezel egész pontosan? Mielőtt az arcodra húztad azt a maszkot ezt mérlegelted magadban?"

Hogyne. A koronavírus ellen védekezem. Védem magamat és védem a másik embert. És ha a másik ember is ugyanezt teszi, akkor le lehet lassítani a vírus terjedését.

2020. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Pont most láttam a tvben, hogy Oroszországban mennek a vakcinák beadása.

Hát elég érdekes.

Le merem fogadni, hogy ha valami balul sül el és belehalnak az oltóanyagba akkor azt el fogja titkolni az orosz kormány. A Holdraszállási kísérletek "patkányait" is eltitkolták anno, miért ne tennék meg most is akkor?

2020. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!