Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a borsodnáda...

Mi a véleményetek a borsodnádasdi gyilkosság ügyében hozott ítéletről?

Figyelt kérdés
A 4 évtől nyilván jobb, de SZERINTEM (tudom, hogy a jog nem így működik) életfogyt kijárt volna.
2020. szept. 10. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Ha magyar ölt volna cigányt, biztosan meg is kapta volna az életfogytot.
2020. szept. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt az elkövetéskor 20 éves, ezért a törvény szerint NEM KAPHATOTT életfogytiglant.
2020. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezt hol írták? Eddig egy cikkben láttam az akkori életkorát és ott 20 évet írtak.
2020. szept. 10. 17:23
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Jó magaviselettel így is úgy is kint lesz 4-5 éven belül. Itthon ennyi jár egy gyilkosságért etnikai hovatartozástól függetlenül.
2020. szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Életfogyt biztos, hogy a jelenlegi trvények értelmében nem lett volna kiszabható.

Eleve, első bűntényes, indulati cselekmény, fiatal kor, stb.


Ha fegyházat kapott, akkor szerintem megfelelő a jelenlegi immár jogerős itélet.

2020. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

20 éves volt az elkövetéskor, és aljas indokból különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés volt a vád, szóval törvényes lett volna az életfogyt.

Más kérdés, hogy nem mindig szabják ki akkor sem, ha lehetne.

Mindenesetre a 18 év is jobb, mint a 4...

2020. szept. 11. 15:13
 7/14 anonim ***** válasza:
Az,hogy a sajtó szerint 20 éves volt, nem elég. A sajtóban húsz évesnek írják azt is, aki 19 és fél, márpedig életfogytiglan nem szabható ki akkor sem, ha a 20. születésnapján követi el a bűncselekményt. Az ítéletből majd kiderül, hogy mennyi volt, a neten én sem találtam pontosabb adatot. Egyébként, ha elmúlt 20 éves, akkor az #5-tel értek egyet.
2020. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
És nem 4-5 év múlva lesz kinn, hanem leghamarabb 12 év múlva (mínusz az eddig letartóztatásban töltött idő). A törvény szerint kétharmad rész után jár a feltételes lehetősége, persze azt nem kötelesek megadni.
2020. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kedvezmény mértéke a fokozattól is függ.

Ha fegyház, akkor csak negyedrész lesz a kedvezménye, nem harmad.

2020. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én abból indultam ki, hogy a rendőrségi tájékoztatás alapján írták még anno, hogy kihallgatták a 20 éves gyanúsítottat és a rendőrség pont, hogy a betöltött életkort szokta mondani.
2020. szept. 11. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!